Distantsi esimesel veerandil juhtus Kangerti rattal tehniline rike. Ühe tõusu all käiku vahetades jooksis kett suure hammasratta pealt maha ja kiilus raami ning keskjooksu vahele kinni. Sõidu pealt ketti kätte ei õnnestunud saada. Kangert jäi seisma, saateautost tormas appi mehaanik ning alles seejärel sai sõit jätkuda.

"Julgelt 20-25 sekundit läks sinna kaotsi," kommenteeris Kangert võistluspäeva lõpus. "Muidu tegin väsinud enesetunnet arvestades igati korraliku sõidu. Andsin maksimumi, tagasi ei hoidnud. Kui äpardust poleks juhtunud, saanuks koha esikümne lõpus. Siis jäänuks väga rahule," lisas Astana tiimis pedaaliv eestlane.

Muide, Astana oli tänasel eraldistardi etapil parim meeskond (summeeritakse iga klubi kolme parima sõitja ajad) ning tiimide üldises reitingus tõusti samuti esikohale. Astana kolm paremat olid täna Vuelta liider Vincenzo Nibali (52.25), Janez Brajkovic (52.53) ja Tanel Kangert (53.31).

Eraldistardi etapi võitis Fabian Cancellara, kellele Kangert kaotas 2.31. Koht esikümnes jäi 18 sekundi kaugusele. Tiimide arvestuses juhib Astana Saxo-Tinkoffi ees 33 sekundiga.