Eestlased, kes avamängu Sofias kaotasid kolme punktiga, vajasid ajalooliseks edasipääsuks vaid neljapunktilist võitu, kuid võitsid hoopis 12 punktiga! Esimese veerandaja järel säras tablool Eesti kasuks 25:10, poolajaks 39:24 ning viimase kümne minuti eel 50:37.

Eesti parimatena viskasid täna Rain Veideman ja Gert Dorbek 10 punkti, Tanel Sokk lisas 9, Kristjan Kangur ning Siim-Sander Vene ja Gregor Arbet mõlemad 7 punkti. Bulgaaria resultatiivseim oli 13 punktiga Kaloyan Ivanov.

Eesti tabas täna kahepunktiviskeid protsendiga 37,1 % (13/35), kolmeseid 34,8 % (8/23) ja vabaviskeid 64,7 % (11/17), Bulgaarial olid vastu panna kahesed 36,7 % (11/30), kolmesed 20,8 % (5/24) ja vabavisked 70,6 % (12/17). Lauavõitluses jäime bulgaarlastele alla numbritega 25-29, kuid sööte andsime me 13, külalised 8. Bulgaaria tegi 18 pallikaotust, meie 6. Vaheltlõikeid tegi Eesti 12, Bulgaaria 5, blokeeritud visked Eestil 4, Bulgaarial 3.

Triumfi ootus tõi Saku Suurhalli koguni 7500 pealtvaatajat, mis peaks olema mitteametlik rekord - 2006. aastal jälgis meistriliiga otsustavat seitsmendat finaalmängu Kalevi ja Rocki vahel 7200 inimest. Juba kaks tundi enne kohtumise algust lookles Saku Suurhalli ees mitmekümnemeetrine järjekord.

Eestist sai korraldajamaa Ukraina kõrval teine meeskond, kes lunastanud pääsme 2015. aasta finaalturniirile. Ülejäänud osalejad selguvad järgmisel suvel toimuval valikturniiril.

2013. aasta EM-finaalturniir, millest Eesti mullu ülinapilt välja jäi, algab eeloleval neljapäeval Sloveenias.