Eesti peab finaalturniirile pääsemiseks pühapäeval Saku Suurhallis võitma vähemalt nelja punktiga.

Eesti alustas kohtumist Bulgaariaga hästi, vastaste rünnakud pandi energilise kaitsega varakult lukku. Eesti korvpallikoondise liidriks esimesel veerandajal oli Reinar Hallik, just Narvast pärit korvpalluri visked aitasid eestlastel bulgaarlaste tempos püsida. 16:15 kuulus avaveerand siiski bulgaarlastele.

Teise veerandaja algul tabasid järjest Rain Veideman, Gert Dorbek ja Siim-Sander Vene. Veidemani vedamisel juhiti poolajal 35:31, tema arvel 11 punkti, Hallikul 8.

Kolmandal veerandajal lagunes eestlaste mängupilt - pea kuus minutit ei visatud ühtegi punkti, Bulgaaria vastas 13:0 spurdiga. Kolmanda veerandaja lõpuks oli Eesti taga 41:50.

Neljandat veerandaega alustasid eestlased 8:0 spurdiga, oma esimesed korvid tabasid Gregor Arbet ja Kristjan Kangur. Kui mängida jäi neli minutit, oli seis viigis 53:53. Bulgaaria võidukorvi tabas kolmesejoone tagant Ivan Lilov kaks minutit enne lõppu seisuks 54:58. Siim-Sander Vene tabav vabavise kõrvale jätta, kumbki rohkem korve ei saanud.

Eestile tõid enim punkte Veideman ja Hallik, kes skoorisid vastavalt 11 ja 8 punkti, kõik avapoolajal. Vene viskas samuti 8, Tanel Sokk, Gert Dorbek ja Sten Sokk 6, Arbet 5, seitsmest viskest ühe tabanud Kangur 3, viiest viskest ühe tabanud Talts 2 punkti.

Vastaste resultatiivsemad olid kaksikvennad Kalojan ja Dejan Ivanov, kes viskasid vastavalt 15 ja 12 punkti. Kalojan Ivanov võttis lisaks 11 lauapalli.

Eesti visketabavus oli 37,9%, bulgaarlaste visketabavus jäi vaid 30,9% peale. Kolmeseid tabas Eesti 25- (24st 6), Bulgaaria 27-protsendiliselt (22st 6), vabaviskeid vastavalt 10st 5 ja 24st 18. Eesti kaotas lauavõitluse 31:45, saades seejuures ründelauast kolm palli vastaste 12 vastu. Eesti tegi 13 pallikaotust, Bulgaaria 15.

Teine finaalmäng toimub juba sel pühapäeval, Saku Suurhallis. Mäng algab kell 20, suurhalli lastakse inimesed sisse juba kell 19.