Pingeline heitlus esikoha eest käis noore Tartu ujuja, tänavu oma vanuseklassis lühiradadel mitmeid rekordeid uuendanud Kregor Zirgi (USK) ja kogenud pikamaaujuja Bruno Nopponeni vahel. Karikavõitjaks tuli 14 aastane Zirk ligi 8 sekundilise eduga Nopponeni (Viimsi Veeklubi) ees, võiduaeg 17.29. Kolmas oli noor tartlane Sander Paavo USK-ist. "Poolel teel olime Nopponeniga koos, ette läksin raja teises pooles," sõnas tänavu arvukatel avaveeujumistel medaleid teeninud Kregor Zirk, kes võistles ka esimesel 10 km ujumisel Anne kanalis.

Naistest võitis Emajõe karika 13 aastane Vinni ujuja Anette Hallik (18.49), teiseks jäi mitmekordne Emajõe karika võitja Liisa Lodi (18.51) USK-st, kolmandaks U-klubi ujuja Eve Virkkunen (18.59,5). " Treenin klubis Wiru Swim Gunnar Tõnningu juhendamisel. Puhkasin koos vanematega Tartus, leidsin kuulutuse Emajõe ujumisest ja tulingi starti. Uus ja tore pikmaaujumise kogemus," rääkis Hallik, kes üldarvetuses oli seitsmes. Emajõe karikal võistlesid ka Läti ujujad ja üks Itaalia neiu.

Oma pikamaaujumise debüüdi tegi 1971. aasta Tartu suusamaratoni võitja Vladimir Šokman. "Olen siiski supleja, eelkõige talisupleja," sõnas viimasena lõpetanud Šokman.

Järgmisel päeval peeti Emajõel Kahe silla sprint, 150 m Atlantise eest turuhooneni. Startis 64 ujujat , naisi 24. Meestest võitis OM kogemusega Andres Olvik (1.03,06) Kalevi ujumiskoolist, teiseks jäi Andri Aedma (1.03,30) TUK-ist, kolmandaks Kregor Zirk (1.04,41) USK-st. Naistest oli parim Julia Kurbat (1.10,13) Audentesest, Carolina Crafti (1.12,12) Järveotsa ja Eve Virkkuneni (1.13,54) U-Klubi ees. Sprindirajal olid ka Läti ja Soome ujujad.