Tšehhide tugev ja laiahaardeline kaitse murdis eestlaste vastupanu teisel poolaja esimestel minutitel täielikult. Nad said lihtsalt palli endale ja kogusid kiirrünnakutest viisteist punkti. Lauavõitlust valitsesid vastased koguni 48 : 30. Ometi oli Eesti meeskond alistanud möödunud reedel alagrupiturniirimängus Tšehhi 75 : 58.

„Päevad pole vennad, vastane mängis meid täna selgelt üle,” ütles Laane. „Me ei suutnud võib-olla mängida võistkondlikult.”

36 minutiga 13 punkti toonud Laane möönis, et esimesest mängust saadik võis kõigi koondislaste õlul olla liiga suur ootustekoorem.

„Eks ikka olid koduturniiri eel ootused suured,” lausus mängujuht. „Kõik tahavad ju meile head, mitte halba. Ootused võisid tekitada meis pingeid.”
Pühapäeval kohtub Eesti 19. ja 20. koha mängus Gruusiaga. Mõlemal meeskonnal tuleb EM-i A-divisjoniga hüvasti jätta.