Eesti kaotas kohtumise, mis oleks neid "püsimajäämismängule" viinud Tšehhile ülikindlalt 94:68. Kaotus tähendab, et pühapäeval mängitakse kahe viimase koha peale. Võit oleks andnud võimaluse 17. kohale mängida, turniiri viimased kolm kukuvad B-divisjoni.

Eesti jõud rauges Tšehhi vastu, keda alagrupiturniiril 17 punktiga võideti, teisel veerandajal. Avaveerandi järel oli Eesti kolmepunktilises kaotusseisus, poolajal kaheksa ja kolmas veerand kaotati 14:28.

Tšehhide poolelt säras nende ohtlikuim mängumees Martin Kríz, keda avamängus talitseda suudeti. Täna jäi tema arvele võimsad 24 punkti, 14 lauapalli, 5 söötu, 2 vaheltlõiget ja 1 blokk.

Eestile tõi Oliver Metsalu 16 punkti, Rait-Riivo Laane lisas 13, Rauno Nurger 11 ja Sander Saare 10.

Viimases pühapäevases kohtumises minnakse taas vastamisi Gruusiaga, keda kindlalt vahegrupis võideti. Sama Gruusiaga, kellega koos paar suve tagasi A-divisjoni tõusti.

Kaks kaotust jäävad sel turniiril enam hinge torkima. Alagrupi avakohtumine tugeva Sloveeniaga, kus ei suudetud kahekohalist eduseisu hoida. 10-punktilise kaotuse järel oli tegelikult selge, et kõrgemasse vahegruppi pääsuks on vaja imet. Madalamas oleks võinud lisaks Gruusiale ka Rootsi alistada. See oleks meid päästnud.

Väljalangemine kõrgemast seltskonnast, eriti kodusel turniiril, on aga läbikukkumine. Ja sellest on kahju.