Muhu väina regatt 2013. Lühirada Pärnu lahel 17.juuli
ORC esimese ehk suurimate jahtide grupis oli eilse kahe peetud sõidu (kohad 2 ja 1) kokkuvõttes võidukas Dagö jahtklubi jaht Amserv (EST550) Juss Ojalaga roolis. Teise koha sõitis välja Olympic Online (EST463) Tiit Vihuli meeskonnaga, samuti Dagö Jahtklubist (kohad 1 ja 4). Kolmanda koha sai Kalev Jahtklubi jaht Forte (EST475) Tammo Otsasooga roolis (kohad 3.-4. ja 3.). Koondarvestuses juhib pärast nelja sõidetud etappi 7 punktiga Amserv, 9 punktiga on teisel positsioonil Forte ja sama arvu punktidega on kolmandal kohal Olympic Online.
Muhu väina regatt 2013. Lühirada Pärnu lahel 17.juuli

ORC teises grupis oli eile kõige edukam Venemaa jaht Kvartet (RUS297) Vasily Alexeevi meeskonnaga (kohad 1 ja 2), Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II (EST646) Pärnu Jahtklubist sai kirja teise tulemuse (kohad 3 ja 1). Kolmanda koha sõitis välja Haapsalu Jahtklubi meeskond My-Caril (EST535) Erki Meltsaga roolis (kohad 2 ja 3).
Siin grupis hoiab liidripositsiooni Katarina II 10 punktiga, teist kohta hoiab jaht Merepärl 12 punktiga ja kolmandaks tõusis Silva (EST407) Kalev Jahtklubist Imre Marmori meeskonnaga. Grupis võistleb 16 jahti.

Muhu väina regatt 2013. Lühirada Pärnu lahel 17.juuli

ORC kolmanda grupi kohtade jagamine oli väga tasavägine. Samade kohapunktidega (kohad 2 ja 1) sai kahe sõidu kokkuvõttes esikoha Kalev Jahtklubi jaht Jazz (EST465) Risto Riimiga roolis. Kohtadega 1. ja 2. tuli teisele kohale jaht Passione (EST462) Kalev Jahtklubist Sven Heili meeskonnaga. Kahe kolmanda kohaga Pärnu sõitudest sai kolmanda koha Saaremaa Merispordiseltsi jaht Katarina Jee (EST464) Mart Tamme meeskonnaga.
Koondarvestuses juhib ka pärast Pärnu etappi Jazz 8 punktiga, teiseks tõusis Passione 14 punktiga ning ühe punktiga jääb maha Adele jahtklubist Baltsail 11 punktiga. Grupis võistleb 8 jahti.

Muhu väina regatt 2013. Lühirada Pärnu lahel 17.juuli

ORC neljandas grupis sai Pärnus kahe teise kohaga etapivõidu Kalev Jahtklubi jaht Blanca (EST73) Jaan Tiidemanniga roolis. Esimese ja viienda kohaga Pärnu sõitudest sai teise koha Haapsalu Jahtklubi jaht Edasi (EST11) Koit Pautsi meeskonnaga. Kolmanda koha sai kahe neljanda kohaga Saaremaa Merispordi Seltsi jaht Kadri (EST185) Andres Haaveli meeskonnaga.

Koondarvestuses on liider Prizrak 9 punktiga, teist kohta hoiab Edasi 10 punktiga ja kolmas on 12 punktiga Kadri (EST185) Saaremaa Merispordiseltsist Andres Haaveli meeskonnaga. Grupis võistleb 13 jahti.

LYS 1 grupis võttis Pärnu etapi võidu jaht Tessa (EST324) Alar Ivansoni meeskonnaga (kohad 1 ja 3). Teise koha sai kahe teise kohaga Pärnu Jahtklubi jaht (EST278) Sven Feofanoviga roolis ja kolmas oli Kalev Jahtklubi jaht Sylvia (EST478) Aare Kööpi meeskonnaga (kohad 7 ja 1). Koondarvestuses hoiab liidrikohta Tessa 18 punktiga, teiseks tõusis 25 punktiga Georg ja kolmas on Seabird (EST337) Toivo Roosma meeskonnaga Kalev Jahtklubist. Grupis võistleb 30 jahti.

Muhu väina regatt 2013. Lühirada Pärnu lahel 17.juuli

LYS2 grupis oli võidukas Lennusadama jaht Marielle (EST524) Kalev Metsaluga roolis (kohad 1 ja 3). Kohtadega 4. ja 2. Sai teise koha Haapsalu Jahtklubi jaht Luisa (EST541), roolis Henry Viiret. Kolmanda koha sai kohtadega 2. ja 6. Pärnu Jahtklubi jaht La Folie (EST438) Janno Simmi meeskonnaga.
Koondarvestuses on liidripositsioonil La Folie 16 punktiga, kes küll eilsel sõidul pöördemärgis õnnetu juhuse läbi masti murdis ja on sunnitud regati katkestama. Teisel kohal on 25 punktiga Luisa ja sama arvu punktidega hoiab kolmandat kohta Marielle. Grupis võistleb 26 jahti.

Folkbootide klassis oli eile parim Kalev Jahtklubi jaht Topu (EST3) Pertti Neero meeskonnaga (kohad 1 ja 3). Ka teine koht läks Kalev Jahtklubisse jahile Greta (EST5) Mikk Kööseliga roolis (kohad 4 ja 1). Kolmas oli kohtadega 3. ja 2. Haapsalu Jahtklubi jaht Tuuli (EST18) Olev Oolupiga roolis.
Üldkokkuvõttes juhib folkbootide klassis Tuuli 7 punktiga, teine on Ahti 12 punktiga ja kolmandaks tõusis 15 punktiga Topu Kalev Jahtklubist Pertti Neero meeskonnaga. Grupis võistleb 10 jahti.
Muhu väina regatt 2013. Lühirada Pärnu lahel 17.juuli

Õhtul toimus Pärnu Jahtklubis ka pikk autasustamiste tseremoonia. Esmalt tunnustati möödunud nädalal toimunud Watergate’i regati parimaid ning sellele järgnes Muhu Väina regati Pärnu lühiraja parimate autasustamine. Auhinnad pani välja Tallink.

Õhtu jätkus Vaiko Epliku ja tema ansambli Eliit kontserdiga. Vaata galeriid autasustamisest ja Eliidi kontsertist siit:

Järgmisele, regati kõige pikemale ja enamasti öösel sõidetavale etapile Pärnust Roomassaarde stardivad jahid täna õhtul kell 18. Kuna sõit Roomassaarde kestab minimaalselt 12 tundi, siis on esimesi jahte sinna oodata varastel hommikutundidel. Reedel on regatil puhkepäev. Õhtul toimub Kuressaare Kuursaalis pikima etapi võitjate autasustamine ja pidu ansambli „Late’s 5“ saatel.

Vaata galeriist, kuidas kulges põnev mõõduvõtmine Pärnu lahel:
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid