Ameerika südameassotsiatsioon vaatles erinevaid meditsiiniuuringuid ning jõudis järeldusele, et loomaomanikel on madalam risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse, vahendab CBC News. 

"Meil on piisavalt andmeid uskumaks, et arvatavasti on olemas suhe lemmikloomapidamisel ja madalamal võimalusel haigestuda  kardio-vaskulaarhaigustesse," selgitas  Baylori meditsiinikolledži professor  dr. Glenn Levine. 

Koeraomanikud on füüsiliselt aktiivsemad, nõustus ka Toronto  St. Michael’i haigla kardioloog dr. Chi-Ming Chow. "Paljud mu patsiendid ütlevad, et neil pole ei huvi ega aega pärast väsitavat tööpäeva füüsiliseks tegevuseks ning me soovitame neil koer võtta, et nad peaksid koeraga jalutamas käima," sõnas Chow. 

Need, kes kõnnivad päevas vähemalt 10 000 sammu, elavad kauem ning tervemana ning neil on väiksem infarktirisk.

Vererõhku võib alandada ka looma patsutamine ja paitamine. Minnesota ülikooli infarktiinstituudis viidi 2008. aastal uuring, mis hõlmas 4435 ameeriklast vanuses 30 kuni 75 aastat.  Uuringust selgus, et kassiomanikel oli 30 protsenti väiksem oht infartiks kui neil, kellel kodus kassi ei olnud.