Esmakordselt klubi ajaloos konverentsi finaali jõudnud Grizzlies alustas mängu kohutavalt: avaveerand kaotati 17 punktiga, 14:31. Seejärel meeskond kosus ning poolajaks oli vahe kahanenud 14 punktile.

Kolmandal veerandil pääses Grizzlies küll hetkeks kuue punkti kaugusele, kuid kokkuvõttes oli kodumeeskond Tony Parkeri vedamisel siiski vastasest selgelt üle: kolmas veerandaeg 22:20 ja neljas 32:26 Spursile. Kokku seega 22-punktiline võit.

Spursile tõi kindla võidu suurepärane visketabavus: 2p - 52%, 3p - 48%. Korvirõnga läbisid koguni 14 Spursi kolmepunktiviset.

Viimati 2007. aastal NBA finaalis mänginud Spursi parim oli Parker 20 punkti ja 9 korvisööduga, Kawhi Leonard toetas 18 punktiga. Kaotajatele tõi Quincy Pondexter 18 punkti, Marc Gasoli arvele jäi 15 silma.

Nelja võiduni mängitav finaalseeria teine mäng peetakse teisipäeval taas San Antonios.