Gulbis lõi avasetis 16 winners'it ja 6 ässa ning võitis selle 34 minutiga. Teise seti viiendas geimis oli Nadal lähedal oma servi loovutamisele, kuid säilitas närvi ja võttis peagi sisse 5:3 eduseisu, kui Gulbise tagakäelöök pikaks läks.

Järgmises, üheksandas geimis tegi Gulbis siiski servimurde ära, vormistades selle tänu võrgupuutele Nadali väljakupoolel pidama jäänud pallile. Järgmises geimis tuli lätlane välja 0:40 kaotusseisust ja viigistas seti seisu 5:5-le, kuid siis võttis hispaanlane siiski oma.

Viimases setis haaras Nadal 4:2 eduseisu ja lasi lätlase taas 4:4 viigini. Gulbise servil seisul 4:5 ja 15:40 oli Nadalil kaks matšpalli ning Gulbis päästis need mõlemad, jõudis viigiseisuni, kuid seal enam Nadali pidama ei saanud.

Veerandfinaalis kohtub Nadal kaasmaalase David Ferreriga, kes sai loobumisvõidu sakslaselt Philipp Kohlschreiberilt.

Nadal on sel aastal võitnud 33 ja kaotanud vaid 2 matši ning jõudnud finaali kõigil seitsmel turniiril, kus ta pärast vigastuspausi on mänginud.