Kokku viis matši teinud Pertelson püsis kuni finaalini võitmatuna. Pertelsoni vastaseks esimeses ringis oli soomlane Villanello, seejärel alistas ta järjest Leedu, Poola ja Suurbritannia judokad. Finaalis kohtus Pertelson pikaajalise soomlasest rivaali Njiega ning tasavägises kohtumises sai otsustavaks just üks karistus.

Soomlane juhtis pikalt matši yuko'ga, minut enne lõppu sooritas Pertelson waza-ri väärilise heite, mis siiski pärast kohtunike arupidamist otsustati muuta madalamaks hindeks ehk yuko'ks. Kuna hindeid oli mõlemal võrdselt, otsustas võitja just see üks karistus ning Pertelsonile seega Kaunasest teine koht.

Teine samas kaalus võistlev Eesti judoka Ants Tiido saavutas kolme võiduga seitsmenda koha. Kehakaalus -73kg jõudis Kristo Sauela kolme võiduga veerandfinaali, kuid sealne kaotus viis ta lohutusringidesse, kus Sauela enam võidurõõmu maitsta ei saanud.

Pühapäeval on võistlemas ülejäänud Eesti koondis ning raskekaalus on lootused Hennrich Sildveeril, kes võitis eelmisel aastal samal turniiril esikoha ning läheb tiitlit kaitsma. Samuti võidutses ta aprillis kodusel Tartu juuniorite EK- etapil.