Reede õhtul enam kui poole tuhande pealtvaataja ees Riia VEFile 57:68 kaotanud KK HITO/Jõhvi kaotas mängu paljuski tulenevalt kehvast, 13:25 kaotatud avaveerandist, mille käigus oldi kaotusseisus 0:8, 5:19 ja 10:25. "Lasime vastastel korvi all liiga vabalt tegutseda, VEFi keskmängija viskas esimesed 13 punkti. Oleksime pidanud tema katmisel jõulisemalt mängima. Vastased hoidsid oma mängijoonisest paremini kinni, meil oli liiga palju individuaalseid sooritusi ja pallikaotusi," nentis HITO/Jõhvi peatreener Priit Sternhof.

Poolaeg kaotati 26:34, kolmanda veerandi lõppedes oli vahe vähenenud kuuele punktile - 46:52.
Kuigi külaliste edumaa sulas nagu kevadine lumi korraks isegi kolmele punktile (54:57), siis enamaks kahjuks väljakuperemehed suutelised ei olnud. VEF oli sarnaselt mängu algusega ka lõpuminutitel kindlam ja vormistas võidu seisuga 68:57.

HITO/Jõhvi kasuks viskas 18 punkti Sander Saare, Artur Saariste arvele jäi 15 punkti, neist 12 avapoolajal. Vastastest viskas 27 punkti (neist 15 viimasel veerandil) tagamängija David Geks, 23 punkti jäi alguses soolo teinud Anzejs Pasecniksi arvele.

Riia VEFi vastaseks on BC Himki, kes alistas eile poolfinaalis BC Ventspilsi 85:68 (47:33).

Pronksimäng algab laupäeval kell 11 ja finaal kell 13.