Esimesel veerandajal 12-punktilisest kaotusseisust välja tulnud ning ka enamiku teisest poolajast tagaajaja rollis püsinud Barcelonal oli võimalus kohtumine võita normaalajal, kuid viimasel sekundil blokeeris James Gist korvi all Ante Tomici viske.

Lisaajal omakorda oli Gistil kolm sekundit enne lõppu 70:72 seisul võimalus seis viigistada, ent ta eksis mõlemal vabaviskel, neist teisel meelega. Kaks sekundit enne lõppu ei tabanud omakorda kumbagi vabaviset Tomic, teist samuti meelega, aga Roko Ukici viimase sekundi vise oma väljakupoolelt ei tabanud.

Juan Carlos Navarro tõi võitjatele 14, Tomic ja Victor Sada 13, Šarunas Jasikevicius 11 punkti, Gist ja Stephane Lasme kaotajatele 14 punkti.

Mängitakse kolme võiduni, seeria teine kohtumine toimub neljapäval samuti Barcelonas. Kolmes ülejäänud veerandfinaalpaaris alustatakse mängudega kolmapäeval.