KK HITO kandideeris superfinaali läbiviimisele ka eelmisel kevadel, aga siis sai korraldusõiguse Sopot ning KK HITO-l jäi üle finaalturniiri läbiviimist aasta aega oodata, eelduseks oli mõistagi nelja parema hulka jõudmine. Põhiturniiril teise koha saanud KK HITO/Jõhvile lisaks kandideeris finaalturniiril korraldusõigusele põhiturniiri võitnud Himki ning üllatuskandidaadina ka kuuendaks jäänud BS Samara, kes tegi ettepaneku läbi viia turniir kuue vahel.

Pingeliste läbirääkimiste tulemusena otsustas liiga juhtkond finaalturniiri läbiviimise anda KK HITOle, kaalukeeleks sai seniste etappide väga hea korraldus ja eelmise kevade lubadus, et esitatud tingimuste täitmisel antakse finaalturniir Eesti klubile. See on esmakordne, kui U20 vanuseklassi finaalturniir peetakse Eestis. Eelnevatel aastatel on finaal peetud lisaks Sopotile Ventspilsis, Riias, Vilniuses ja Himkis.

Finaalturniir peetakse Jõhvis 19. ja 20. aprillil. Reedel peetakse poolfinaalid, kus vastamisi on põhiturniiril 13 võitu ja 2 kaotust saanud BC Himki ja 11 võiduga neljas olnud BC Ventspils ning KK HITO/Jõhvi ja Riia VEF, kes mõlemad kogusid põhiturniiril 12 võitu. Põhiturniiril alistas Himki Ventspilsi 66:56 ning HITO/Jõhvi oli Riia VEFist parem 59:56. Laupäeva, 20. aprillill on kavas pronksimäng ja finaal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid