Möödunud nädalavahetusel toimusid Ventspilsis Baltimaade sisemeistrivõistlused, kus osalesid 6 riigi laskurid – Eesti, Läti, Leedu, Poola, Venemaa ja Valgevene. Tihedas konkurentsis tõusid Eesti naised duellidega poodiumile ja võtsid kolmikvõidu. Võitis Anneli Preimann, teiseks tuli Reena Pärnat ja pronksiduellis alistas 17-aastane Helena Saks Läti naislaskurit Anete Kreicbergat. Eelringis püstitas Reena Pärnat 570 silmaga (286+284) uue Eesti rekordi.

Parima Eesti mehena esines Pearu Jakob Ojamäe, kes eelringis oli 3. kohal, kuid duellides pidi leppima 8. kohaga. Meeste poodium läks Poola ja Valgevene meeste vahel jagamisele.

Nädal varem toimusid Tallinnas vibuklubi Sagittarius ruumides Eesti meistrivõistlused. Sportvibu klassis võitis teist aastat järjest Paulo Santos, teine oli Jaanus Gross ja kolmas Martin Rist. Naiste hulgas pidi eelmise aasta võitja ja ka selle aasta juunioride klassi võitja Reena Pärnat leppima pronksmedaliga – kuld läks Laura Nurmsalule ja hõbe Siret Luigele.

Plokkvibu klassis võitsid Evert Ressar ja Saskia Kaldamäe, vaistuvibu klassis Martin Rist ja Inge Sirkel-Suviste, pikkvibu klassis Olav Tammik ja Kristiina Kaarna.

Juba 27. veebruaril astuvad Euroopa sisemeistrivõistlustel tulejoonele Eesti koondislased Evert Ressar (plokkvibu mehed), Pearu Jakob Ojamäe (sportvibu meesjuuniorid), Reena Pärnat, Laura Nurmsalu ja Helena Saks (sportvibu naisjuuniorid). Koondisega sõidab kaasa treener Raul Kivilo.