Ralli kõige nimekamaks startijaks on prantslasest vanameister Francois Delecour, kes 1993. aastal tuli MM-sarjas hõbedale. Delecour võitis toona Ford Escorti roolis 3 MM-etappi ning pidi kokkuvõttes tunnistama vaid soomlase Juha Kankkuneni paremust.

50aastane Delecour tuli tõsisemalt ralliradadele tagasi tunamullu kui sai Peugeot 207 Super 2000 masinal Monte-Carlo IRC rallil 5. koha. Mullu oli ta Monte Carlo MM-etapil kuues. Seega tohutu kogemustepagasi kõrval on endiselt ka kiirus olemas.

Liepāja-Ventspils rallil on kolme päeva jooksul kavas 15 kiiruskatset. Neist pikim 26,52 km pikkune Kuldīga katse, mida viimasel võistluspäeval läbitakse kaks korda. Kiiruskatsete kogupikkus on 243 kilomeetrit.

Euroopa autoralli meistrivõistluste sarjas sõidetakse tänavu 13 etappi. Neist esimene on juba peetud, Jänner ralli Austrias võitis tšehh Jan Kopecký (Škoda Fabia).