Eesti võistkonnaga on treenerina kaasas Õnne Halliko ja esindaja Viljar Jaamu. Õnne Halliko, Kairit Kalbre ja Madle Sirel kuuluvad Naiskodukaitsesse, Virge Laur on Kaitseliidu liige. Eestlased on üritusel pea ainsad naised.

Bahreini saabuti juba esmaspäeval, et kohalike oludega ning oma uute võistlushobustega tutvuda. Ilm on seal soe, üle 30 kraadi, elamistingimused on kadestamisväärselt luksuslikud ning täna õhtul avatakse üritus piduliku paraadiga, millest meie võistlejad vormi kandes samuti osa peavad võtma.

Võistluse korraldab 18. veebruaril 1948. aastal loodud Rahvusvaheline Sõjalise Spordi Nõukogu (CISM), kelle eesmärgiks on levitada maailmarahu sõnumit, luues sõbralik kohtumispaik inimestele, kes muidu võibolla kohtuksid ainult sõjalisel eesmärgil või ametlikus õhkkonnas.

CISM organiseerib igal aastal maailmameistrivõistlusi enam kui 20 erineval spordialal ning iga nelja aasta tagant toimuvad ka Sõjaväe Maailmamängud, millest esimesed toimusid 1995. aastal Roomas.

Tänavu on ratsaspordialadest esindatud vaid kestvusratsutamine. Rännaku pikkuseks on 120 km ning võistlus toimub FEI reeglite järgi.

Kestvusratsutamisest võtavad osa 19 riiki üle maailma, kaasa arvatud Suurbritannia, Itaalia, Hispaania, Eesti, Aserbaidžaan ja Urugai. Samuti on oma meeskonnad välja pannud AÜE, Saudi-Araabia, Kuveit, Omaan, Iraak, Palestiina, Jordaania, Jeemen, Maroko ja võõrustamaa Bahrein.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena