Läti etapi avapäeval, reedel alistas HITO/Jõhvi Läti meeskonnad Valmiera ja VEFi vastavalt 55:40 ja 59:56. Etapi teine päev kulges hitolastele sama stsenaariumi kohaselt. Avamäng tiitlikaitsja Minski Tsmoki vastu võideti tänu 20:5 kolmanda veerandaja võidule kindlalt 57:44 (30:25; Artur Saariste 15 punkti + 6 lauapalli, Georg Tambre 13 punkti ja 9 lauapalli, Jalmar Joosep Saar 12 punkti), kirjutab basket.ee.

Valmieraga mäng oli sama tuline kui avapäeva kohtumine ning eestlaste õnneks lõppes mäng taas hitolaste kolmepunktilise paremusega, seekord 53:50 (32:30; Artur Saariste 15, Aleksis Anijärv 10, Sander Saare 9, Georg Tambre 7 + 13 lauapalli). Sealjuures viimased kolm ja pool minutit hoidsid eestlased vastased "kuival", tänu millele õnnestus 46:50 kaotusseis pöörata enda kasuks 53:50. Mäng oli nii äge, et üks HITO fännidest lõi kaasaelamise käigus trummi lõhki.

Pühapäevases ainsas mängus alistati Kaunase Sporto Manija kindlalt 66:51 (33:30). Treener Priit Sternhof sai selles mängus väljakule lasta kõik etapil kaasas olnud 11 mängijat vähemalt üheksaks minutiks. Kahekohalise arvu punkte kogusid Sander Saare (17), Georg Tambre (12) ja Mario Kirsimaa (10).

"Nagu oli arvata saime etapilt viis tasavägist mängu, vaid kohtumine Minskiga tuli veidi kergemalt, teised kahe esimese päeva mängud olid rasked. Kuna kohtumised olid tasavägised, siis andis etapi teisel poolel juba tunda väsimus, seda ka vastaste põhimeestel. Meie poisid suutsid otsustavatel momentidel näidata tahtejõulist mängu ja selle pealt need võidud tulidki," nentis Sternhof, kelle sõnul oli finaalaturniirile püsimise kursi hoidmiseks eesmärgiks saada etapilt vähemalt neli võitu.

Etapi täiseduga võitnud HITO/Jõhvi parimaks mängijaks valiti Georg Tambre, etapi MVP tiitel kuulus Georg Tambrele.

Kolmas etapp on HITOl kavas veebruari keskel Valmieras. Kolme etapi põhjal pääseb U20 sarjas kaasa löövast 16 meeskonnast neli paremat aprillikuus toimuvasse superfinaali.

Eelmisel hooajal saavutas HITO/Jõhvi Euroopa noorte korvpalliliiga U20 sarjas hõbemedali.