Tartumaa Tervisespordikeskuse eest algaval rajal on kokku 45 kontrollpunkti, mis teeb sellest Eesti suurima mobiiliorienteerumisraja. Esimene osa punktidest asub Elva "Väikese väeraja" ümbruses, teine osa paikneb Tartu Maratoni raja kandis.

Tartumaa Tervisespordikeskuse juhata Priit Viksi sõnul on Elva radade tugevuseks peale geograafilise ulatuse ka mitmekesine ja vahelduv maastik. „Orienteeruja satub radu läbides paikadesse, kus on veel näha Teise maailmasõja jälgi,“ ütles Viks. „Näiteks mõned kontrollpunktid asuvad Nõo vallas asuva Illi kaevikute vahel. „Väikese väeraja“ kandis aga pakuvad lisaväärtust unikaalsed puuskulptuurid.“

Viksi sõnul on kontrollpunktid püstitatud arvestusega, et rajalt saaksid elamuse nii algajad kui ka edasjõudnud – igaüks saab valida endale jõukohase teekonna.

Rajal saab orienteeruda ka ilma nutitelefonita. Tartumaa Tervisespordikeskuse (www.tervisesport.ee) infoletist on võimalik osta 1 eurot maksev paberkaart ning laenutada kompassi. Jalavaeva vähendamiseks on rada võimalik läbida ka tõukerattaga või talvel tõukekelguga, mida saab samuti laenutada tervisespordikeskusest.

Elva mobiiliorienteerumise püsirada püstitati koostöös Eesti Terviseradadega.

Mis on mobiilne orienteerumine?

MOBO ehk mobiilne orienteerumine, seob tänapäevase tehnoloogia ja traditsioonilise orienteerumise püsiradade ideed ehk pakub võimaluse tegeleda orienteerumisega endale sobival ajal.

Kontrollpunktid maastikul on tähistatud infotahvliga, kus on lühijuhend ja vastav unikaalne QR ruutkood. Märke tegemiseks tuleb pildistada telefoniga QR koodi ja kinnitus, et oled punktis käinud saadetakse serverisse. Mängu koduleheküljel mobo.osport.ee peetakse statistikat enim kontrollpunkte läbinud mobiil-orienteerujate vahel.

MOBO raja läbimiseks on vaja laadida telefoni või tahvelarvutisse vastav rakendus (äpp).

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena