Panevezyse Cido Arenale kogunenud tuhatkond inimest nägid haaravat korvpallilahingut. Mängu esimeste minutitega suurde – 6:15 – kaotusseisu jäänud TÜ/Rock hakkas veerandaja lõpus august välja ronima ja Valmo Kriisa viis järjestikkust punkti viis Rocki esimest korda ette seisul 26:25. Veerandaja viimastel minutitel tehti 11:3 spurt, milles Justin Ingram viskas kaheksa punkti ja nii said tartlased poolajale minna 44:35 eduseisus.

Kolmandal veerandajal suutis TÜ/Rock hoida turvalist eduseisu ning viimasele neljandikule läksid meeskonnad vastu Rocki 58:49 juhtimisel. Viimasel neljandikul tõi mängu põnevust Lietkabelise 21-aastane mängujuht Karolis Babkauskas, kes tõi kaugvisete ja söötudega meeskonna mängu tagasi. Kolm minutit enne mängu lõppu juhtisid tartlased 70:62, ent Babkauskase viies tabav kolmene ning kaks korvi vanalt tuttavalt Kaspars Ciprussilt tõid Lietkabelise vaid punkti kaugusele.

Pärast Gert Kullamäe võetud minutilist suutis Babkauskas kuuendatki korda kaugviske tabada ning see viis võõrustajad 72:70 juhtima. Õnneks suutis aga Silver Leppik kohe kolmesega vastata ning Ingram vormistas vabaviskejoonelt mängu lõppseisuks 76:72.

Justin Ingram kogus resultatiivseimana 18 punkti ja võttis viis lauapalli.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kontrolliti mängu, ent kohati tekkisid lohakusvead. „Võitsime seda mängu mitu korda. Saime ette ja siis tegime lihtsaid vigu – kaotasime lauapalle või sai vastane lihtsale viskele. Lohakusvigadega ei saa rahul olla, aga kui esimesed minutid välja arvata, siis kontrollisime mängu,“ sõnas Kullamäe. „Babkauskase kaugvisked olid natuke plaanivälised, aga samas suutsime nende põhijõud Cipruss ja Andriukaitise mängust välja võtta. Kui saad Leedust võidu kätte Leedu keskmikega, siis peab rahul olema.“

TÜ/Rocki järgmise vastaselt Utena Juventuselt ootab Kullamäe samasugust vastupanu. „Ei usu, et Juventuse mäng lihtsam tuleb – neil pole pikki mehi ja tuleb mängida väiksemate vastu. Tähtis on see, et saime ühe võidu kätte ja muidugi oleks hea kui saaks teise ka, aga võtame ühe mäng korraga.“

Balti liiga B alagrupis hoiab TÜ/Rock viie võiduga kindlalt esikohta ning tänane vastane Lietkabelis on kahe võidu ja kaotusega kolmas. Kolmapäeval mängivad tartlased Utenas sealse Juventusega, kellel on kaks võitu ja kaks kaotust ning kes täna alistas Valga Maks&Mooritsa 88:77.

TÜ/Rock vs Panevezyse Lietkabelis – 76:72
Veerandajad – 18:21, 26:14, 14:14, 18:23