"Kõikide distantside rajad on saanud just Tartule iseloomulikud," sõnas Klubi Tartu Maraton projektijuht Kunnar Karu ja lisas: "Usun, et 1. Tartu Linnamaraton ning natuke vabamas meeleolus Tartu Sügisjooks on jooksuhooaja lõppu väga sobivad." Karu kinnitab, et esimest korda peetud Tartu Linnamaraton ja Tartu Tudengimaraton koos taastatud Tartu Sügisjooksuga ei ole kindlasti ühekordne projekt: "Meil on väike vaheeesmärk, et aastal 2015 osaleks kokku 10% Tartu linnaelanikest 10km või 42km distantsil."

Esialgsetel andmetel lõpetas 1. Tartu Linnamaratoni 429 jooksjat, 10 km pikkusel Tartu Sügisjooksul osales 1046 inimest, 1. Tartu Tudengimaratoni lõpetas kokku 117 tudengit. Lastejooksud tõid rajale 1578 last.

Tartu Sügisjooksu võit (10 km) läks Vjatsheslav Koshelevile ajaga 0:32:40. Talle järgnesid Eno Vahtra ajaga 0:33:00 ja Andi Noot ajaga 0:33:41. Parim naine oli Johanna Toplaan finišiajaga 0:40:20.

"Väga hea rada oli ja siin on võimalik head tulemust joosta," ütles Koshelev pärast võistlust. "Ma ei oodanud, et konkurents on nii tugev - esimesed 6-7 km oli väga tihe rebimine. Tahtsin üks hetk puhata ning hinge tõmmata, aga ei saanud seda endale lubada. Seepärast oli raske. Usun, et järgmisel aastal tuleb siia suur hulk inimesi ning sellest
tuleb tõeline võistlus," lausus Kosholev.

Tartu Sügisjooksu 2012 võitja Koshelev on 10 korral olnud SEB Tartu Jooksumaratoni esikolmikus ning osalenud ka 1990. aastal 8. Tartu Sügisjooksul.

Täna peetud 1. Tartu Linnamaraton võitis Dmitri Aristov ajaga 2:32:46. Tema järel finišeerus Raivo Alla ajaga 2:35:56 ning kolmandaks jäi Ivar Ivanov 2:37:34. 1. Tartu Linnamaratoni parim naine oli Annika Vaher ajaga 3:12:22 (üldarvestuses 27. koht).