Tamsalulased, kelle kolmel mängijal oli vastavalt juhendile igaühel kasutada enne lahtiviset kolm kaugvisked, said kohtumist alustada 21:0 eduseisus. Suuresti tänu sellele kuulus avaveerandaeg väljakuperemeestele 29:25, kuid poolajaks juhtis juba Tarvas 52:38. Kolmanda veerandaja lõppedes olid külaliste edunumbrid 74:47 ning lõppskooriks kujunes 89:68.

Maris Laksa panustas kaheksa mehega mänginud Tarva resultatiivsemana 20, Renato Lindmets lisas 17, Illimar Pilk 14 ja Reimo Tamm 12 punkti. Platsil käisid ja skoori tegid veel Kaido Saks, Raitis Grafs, Juris Umbraško ning Oliver Metsalu.

Tamsalu kasuks viskasid Sven Pugonen 18, Mihkel Mager 14 ja Cristo Kens üheksa punkti.

Korduskohtumine on kavas kolmapäeval, 19. septembril kell 19 Rakvere Rahu hallis (Rahu 17a). Pilet pealtvaatajatele maksab 5 (täiskasvanud) ja sooduspilet 2 (õpilased, pensionärid) eurot.

Selle paari võitja kahe mängu kokkuvõttes saab veerandfinaalis endale vastaseks kas Eesti meistriliigas palliva Valga Korvpallikooli või esiliiga meeskonna Swedbanki.