Hamilton ja Armstrong sõitsid koos U.S. Postal Service tiimis aastatel 1998-2001.

Armstong on elu aeg dopingutarvitamist eitanud, kuid eelmisel nädalal otsustas ta USA dopinguagentuuri süüdistustega enam mitte võidelda ning võib seetõttu kaotada kõik seitse Tour de France'i tiitlit.

Hamilton kirljeldab oma raamatus detailselt, kuidas ratturid dopingut võtsid ja milliste vahenditega vahelejäämist vältisid.

Hamiltoni väitel tarvitati tiimis dopingut juba kaua aega enne Armstrongi liitumist 1998. aastal. Temast ja Armstrongist said peagi toakaaslased ja usaldusisikud, kes jagasid üksteisega kogemusi EPO ja teiste sooritusvõimet parandavate ainete kasutamisel.

1999. aasta Tour de France'i eel Armstrongi kodu Nizzas külastades küsis Hamilton, kas tiimikaaslasel on EPO-t ning Armstrong osutas külmiku suunas. Hamilton võttis selle, tänas Armstrongi ning imestas, kuidas ta julgeb seda nii lihtsasti avastavas kohas nagu külmkapis hoida.

Hamilton kirjeldas veel Armstrongi leiutatud dopinguplaani, mille kohaselt pidid mootorratturid 1999. aastal ratturite taga sõitma EPO-t täis termostega. Ainet manustati ratturitele pärast igat etappi tiimi bussis. EPO-t ja muid aineid jagasid tiimijuhid, arstid ja mänedžerid sportlastele valgetes lõunasöögikottides.

Veel räägib Hamilton raamatus seda, kuidas nad Armstrongiga 2000. aasta Tour de France'i etapi järel endale tiimi direktori Johan Bruyneeli järelvalve all vereülekannet lasid teha.

Ühtlasi väidab Hamilton, et Armstrong teatas talle 2001. aasta Šveitsi tuuril antud positiivsest dopinguproovist, kuid ütles, et suutis panna Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) selle kinni mässima.

Armstrong on varasemalt kõik Hamiltoni väited välja naernud ja öelnud, et sajad negatiivsed dopingutestid tõestavad tema puhtust. Armstrong on korduvalt tähelepanu juhtinud, et Hamiltoni on kahel korral dopingu eest karistatud. Hiljuti võeti Hamiltonilt tema 2004. aasta kuldmedal.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena