Täna oli tuult Roomassaares regati avamise ajal keskpäeval püsivalt üle 10 m/s ja võistlusjuht pidas ohutuse huvides vajalikuks avastart edasi lükata. Tuul hakkas pealelõunal tasapisi vaibuma ja kell 16:15 võeti edasilükke lipp alla. See tähendas, et start toimub merel mitte varem kui 16:45. Esimese sõidu ajal oli tuult 7-10 m/s ning laine oli kõrge ja lühike. Terava vööriga kiirete jahtide jaoks oli seda tüüpi lainetuses taganttuulesõit tõeline katsumus, sest iga väiksemgi sõiduviga võis lõppeda lainesse sukeldumise, paadi ümbermineku ja suplusega. Ümberkäimisi oligi täna palju, ja positsioonid vahetusid seetõttu nii laevastiku esi- kui ka tagaotsas. Teise sõidu ajaks oli tuul veel veidi järele andnud, puhudes 5-8 m/s.
RS Feva klassis lõpetasid avapäeva kolm paatkonda ühe punkti sees. Parimal positsioonil on hetkel Haapsalu paatkond Sander Pihlak – Uku Kuusmaa (HPSK), sama punktisummaga on teisel kohal Ardi Bogdanov – Kaspar Treimuth (TJK) ja punktiga jäävad maha Tavo Annus – Mikael Ristmets (ROPK). Avapäeva tublimad tüdrukud on Maris Seersant – Johanna Poksi (TJK), Kristel Sigrid Tihamäe – Enely Liepkalns (KJK) ja Kristina Erisalu – Renate Heinsalu (HPSK). RS Feva klassis võistleb 18 jahti.
29er klassis mahub avapäeva sõitude järel esikolmik samuti ühe punkti sisse. Georg Haud – Jaan Erik Pihel (ROPK) juhivad sama arvu punkidega vendade Juuso ja Henri Roihu (TJK) ees. Ühe punktiga jäävad neist maha Robert Anissimov – Villem Ossip (ROPK). Parimad tüdrukud Kätlin Tammiste – Anna Maria Sepp (ROPK) on hetkel 5. kohal. 29ereid võistleb Roomassaares 11 jahti.
F18 katamaraanide klassis oli täna edukaim paatkond Andres Laul – Ain Roosma (EKL). Teisena ja kolmandana järgnevad võrdsete punktidega Uku Kuusk – Aivar Soo (HPSK) ja Johannes AhunErki Laur (NYCS). F18 katamaraane on regatil kokku 6 jahti.
Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Homme on sõidud planeeritud algusega kell 12 ja pühapäeval kell 11.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku seitsmest regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 25.-27. mail Roomassaares Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teiseks etapiks olid 15.-17. juunil Tallinnas aset leidnud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, kolmandaks aga samuti Tallinnas toimunud Spinnakeri regatt 6.-8. juulil. Neljas osavõistlus sõidetakse 24.-26. augustil Roomassaares Saaremaa karikavõistlustel ja viies 31. augustist 2. septembrini Lohusalus Tallinna Jahtklubi karikavõistluste raames. Eelviimaseks etapiks on 14.-16. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 21.-23. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt. Noorimate klass Optimist võistleb kokku neljal regatil, teistes klassides peetakse kolm regatti. Kõigis klassides lähevad võistlussarja üldkokkuvõttes arvesse kolm paremat regatitulemust.