Võrdsete võimalustega mängu avavärav sündis juba kohtumise esimesel minutil (27. sekundil), kui palli suunas väravasse Oribe Perelta. 75. minutil suurendas sama mees eduseisu kahele väravale. Hulk vähendas 90. minutil vahe minimaalseks, aga vaatamata heale võimalusele viimasel lisaminutil enam lähemale ei jõutudki. Mehhikole oli see esimene medal olümpiamängude jalgpalliturniirilt.

Pronksmedali teenis Lõuna-Korea, kes alistas samuti Aasia meeskonna Jaapani 2:0.

Korealased läksid 38. minutil Chu-Jong Parki tabamusest juhtima ning jaapanlaste lootused kustutati 57. minutil, kui Ja-Cheol Koo eduseisu suurendas.

Londoni mängudel osalesid meeste jalgpalliturniiril kuni 23-aastased mängijad. Igas võistkonnas võis olla lisaks ka kolm sellest vanemat meest.