Ralli esimese katse võitsid Rainer Aus ja Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kuid juba järgmisel katsel võtsid Gross ja Mõlder liidrikoha enda valdusesse. Esimese päeva lõpus on nende edu Karl Kruuda ja Martin Järveoja (Ford Fiesta S2000) ees 26,8 sekundit. Kruuda ja Järveoja elasid üle ehmatava hetke teisel katsel, kui sõitsid korra rajalt välja ja langesid absoluudis üheksandale kohale. Järgmiste katsetega võeti aga teine positsioon tagasi. Kolmandal kohal on peale avapäeva N-rühma liidrid Aus ja Koskinen, kes kaotavad Grossile 31,2 sekundit. Konkurents N-rühmas on tihe, kui klassi teised ja absoluudi neljandad Roland Murakas ja Kalle Adler (Mitsubishi Lancer EVO X) kaotavad Ausile ülinapi 0,1 sekundiga. Neist omakorda sekundi kaugusel on N-rühma kolmandad Timmu Kõrge ja Erki Pints (Mitsubishi Lancer EVO 9). N-rühma liidrid Eesti meistrivõistlustel Janis Vorobjovs ja Guntars Zicans (Mitsubishi Lancer EVO X) on oma klassi neljandad ja absoluudi kuuendad, kaotades Ausile 2,2 sekundit.

Kaheveoliste autode A6/N3 klasside ühise arvestuse liidrid on Kristen Kelement ja Timo Kasesalu (Citroen C2), kes edestavad klassis teisel kohal olevaid ja Eesti meistrivõistluste liidreid selles arvestuses, Markus Abramit ning Jarmo Võsa (Honda Civic Type-R) 8,7 sekundiga. Kolmandad selles arvestuses on Kristo Subi ja Teele Sepp (Honda Civic Type-R), kellel on Abramile kaotust 0,1 sekundit.

Rahvusliku E-rühma liidrid on Ago ja Kalle Ahu (BMW M3), kelle edu teisel kohal olevate Madis Vanaselja ja Jaanus Hõbemägi (BMW 320) ees on 36,8 sekundit, kolmandal kohal on selles arvestuses Edgars Balodis ja Ivo Pukis (Renault Clio). Kaotust Ahudele on Läti sõitjatel 39 sekundit. Veoautode liidrid on Kristo Laadre ja Priit Pilden (Gaz 51), teisel kohal selles arvestuses on Rünno Niitsalu ja Jaanus Pedius (Gaz 53, kahe meeskonna vahe on 13,6 sekundit.

Laupäeval Grossi Toidukaubad Viru ralli jätkub, kui sõidetakse seitse kiiruskatset, millest kolm läbivad Kehala rada, kus on seeläbi väga mugav rallit jälgida. Laupäevasele esimesele katsele stardib esimene võistlusauto kell 10.05 ja finišipoodiumile Rakvere keskväljakul jõuab võitja kell 17.20

Grossi Toidukaubad Viru ralli enamus kiiruskatseid on publikule tasuta, vaid Kehala Ringile sissepääs maksab viis eurot ja selle pileti ostnutel on võimalus minna ka laupäeval Rakvere linnuses toimuva ralli piduliku lõpetamise järgsele kontserdile, kus esineb ansambel Shanon. Kuna Rakvere linnuses on kontserdipaigas piiratud arv kohti, siis on eelis neil, kes varem kohale lähevad.

Ametlik ralliraadio on KUKU, mille Lääne-Virumaa sageduse 99,6 Mhz kaudu saab kätte Viru ralli esmase info rajalt ning sõitjate kommentaarid. Kuku ralliraadio on kuulatav ka internetis, www.kuku.ee Grossi Toidukaubad Viru ralli publikukava on selle nädala Autolehe vahel, samuti on ralli kohta infot reedel ilmuvas Lääne-Virumaa nädalalehes Kuulutaja.