Jaapanlased alustasid mängu lootusrikkalt, kui Yuki Otsu 12. minutil tõusva päikese maa juhtima viis. 31. mänguminutil õnnestus seis viigistada mehhiklasel Marco Fabianil.

Teisel poolajal võttis oma Mehhiko, kes ka viimasel MM-il tugevatele vastastele hambaid näitas. 65. minutil viis Kesk-Ameerika võistkonna juhtima Oribe Perelta. Mehhiko võidu vormistas 90. minutil mängu tulnud ja juba kolm minutit hiljem värava löönud Javier Cortes.

Brasiilia alistas teises poolfinaalis Lõuna-Korea 3:0. Esimese värava lõi 38. minutil Rômulo, Leandro Damião oli teisel poolajal kahel korral resultatiivne (57. ja 64. minutil). Brasiilia on Londoni olümpiamängudel pidanud nüüd viis kohtumist ja löönud igas mängus kolm väravat.

Finaal mängitakse pühapäeval kell 17.00, kolmanda koha kohtumine toimub päev varem kell 21.45.