Sellega said lõplikult selgeks veerandfinaalpaarid - Brasiilia-Argentina, USA-Austraalia, Prantsusmaa-Hispaania ja Venemaa-Leedu.

Hispaania ja Brasiilia kohtumise kaotaja sai vältida võimalust poolfinaalis USA-ga kohtuda, mistõttu tekkis kahtlusi mõlema meeskonna võidusoovi üle. Pau Gasol tõi Hispaaniale 25, Leandro Barbosa võitjatele 23 punkti.

USA spurtis spurtis pärast tasavägist poolaega Argentinalt eest kolmanda veerandaja 42:17 eduga. Kevin Durant tõi võitjatele 28 punkti, Emanuel Ginobili kaotajatele 16 punkti.

A-grupis kogus USA 5, Prantsusmaa 4, Argentina 3, Leedu 2, Nigeeria 1, Tuneesia 0 võitu. B-grupis said Venemaa ja Brasiilia 4, Hispaania ja Austraalia 3, Suurbritannia 1 ja Hiina 0 võitu.

Poolfinalistid selguvad 8. augustil ehk kolmapäeval ja medalimängud peetakse 12. augustil ehk pühapäeval.

Hispaania-Brasiilia mängu käik (82:88):

Hispaania võitis esimese veerandaja 26:17 ja juhib avapoolaja järel 44:38. Üleplatsimees esimesel poolajal Pau Gasol, kes viskas 16 punkti ja võttis 4 lauapalli.

Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Hispaania 66:57 ja siis lasti brasiillastel järgi tulla. Brasiilia võitiski lõpuks 88:82. Siin võib spekuleerida hispaanlaste tahtliku kaotuse üle, kuna kaalul oli USA-ga ühele tabelipoolele sattumine.

Võitjate resultatiivseim 23 punktiga Leandro Barbosa, Pau Gasoli arvele kogunes lõpuks 25 punkti ja 7 lauapalli.