Ameeriklased on võitnud kõik senised 4 kohtumist, kusjuures Nigeeria alistati koguni 83 punktiga, mis on olümpiaturniiridel läbi aegade suurim võit (156:73).

Leedul seni tabelis 1 võit ja 3 kaotust. Võideti Nigeeriat ja kaotati Argentinale, Prantsusmaale ja täna USA-le. Leedule terendab alagrupis neljas koht, mis tähendab veerandfinaalis kokkuminekut Venemaaga.

Mängu käik: (Leedu-USA 25:33, 51:55, 72:78, 94:99)

IV veerandaeg

72:80 Anthony näitas taas head viskekätt
75:80 Pociuselt 2+1 rünnak
79:80 Kleiza ja Pociuse korvid vähendavad kaotuse ühele punktile! Mida mängu leedulastelt...
Bryant tegi vea Kleizale ja ameeriklased võtsid aja maha. Normaalaja lõpuni 7.11
88:95 Williams kostistas leedulasi kolmesega
88:97 James võttis üks-ühe vastu ette Songaila ja punktid lisaks. Leedu kasutab minutilist mõtteaega, normaalaja lõpuni 2.08
90:97 Kleiza korvi alt ja tema arvel üleplatsimehena 23 punkti
90:99 James üks-ühe vastu Jasikeviciusega ja skoor kasvab, algas viimane minut
94:99 Lõppnumbrid vormistas tabloole Kalnietis
Kohtumine lõppes

III veerandaeg

53:55 Valanciunas korvi alt
56:55 Jasikeviciuse kolmene ja Leedu ees!!!
56:62 USA ässad tegid lühikese ajaga 7:0 spurdi ja Leedu peatreener Kestutis Kemzura võttis aja maha. Veerandaega kulunud 1.45
58:62 Pocius päästis raske rünnaku
61:63 Jasikevicuselt veel üks kolmene. Veerandaega mängitud 3.01
61:66 Durant mõlemal vabaviskeüritusel täpne
63:67 Kavaliauskaselt järjekordsed punktid ja mängu on kõvasti. Veerandaega mängitud üle 5 minuti
65:67 Seibutis keskpositsioonilt
67:67 Jankunas pealt ja ameeriklased on hädas! Kolmanda veerandaja lõpuni minna 3 minutit
69:69 Seibutis sopsas mõlemad vabavisked ja taas viik
Leedul kaks valusat pallikaotust järjest, veerandaega mängida 1.28
72:78 Punkti pani veerandajale Williamsi kahene
Veerandaeg lõppes

II veerandaeg

27:33 Songaila upitas korvialuses võitluses palli korvi
27:39 Esmakordselt vahe kahekohaline, Hardenilt 2+1 rünnak. Veerandajast kulunud pea 2 minutit
35:41 Jasaitise kolmene vähendas vahe 6 punkti peale
35:43 James korvi alt, pool teisest veerandajast kulunud
42:47 Pociuse kolmene sulatab vahe vaid 5 punkti peale. Leedu suudab mängida küll!
42:51 Williamsi vabavisked ja Athony korv kiirest annavad ameeriklastele vähe hingamisruumi. Poolaja lõpuni 3.04
44:51 Kavaliauskas korvi alt
48:53 Kavaliauskas ameeriklaste korvi all peremees, kohe algab poolaja viimane minut
50:55 Jasaitis lõpetas kiirrünnaku ja ameeriklased võtavad aja maha. Poolaega mängida 54 sekundit
51:55 Kleiza realiseeris ühe vabaviske, tema arvel 16 punkti. Enne pikka puhkust mängida 32 sekundit
Poolaeg lõppes, Leedu võitis teise veerandaja 26:22!

I veerandaeg

2:0 Leedu ette. Vähemalt saab öelda, et olime eduseisus...
25:30 Songaila vabaviskest
25:33 Anthony sopsas kaugelt, veerandaja lõpusekunditel. See mees on küll pidurdamatus viskehoos...