Kahe null-kolm kaotusega alustanud Saksamaa suutis eile võita Serbiat 3:2 (-22, -27, 18, 20, 18) ja võib nüüd vaikselt hellitada lootust edasi pääseda, sest mängida jääb veel Tuneesia ja Brasiiliaga. Tõenäoliselt teenivad sakslased aafriklaste kolm punkti ja mööduvad homme serblastest, kirjutab volley.ee. Serbial jääb veel mängida Brasiilia ja Venemaaga.

Erakordselt tulemusliku saagi kogus eile Euroopa meistermeeskonna Serbia vastu Saksa koondise põhiründaja Georg Grözer: 39 punkti, sh seitse blokki ja kolm serviässa. Sügisest mängib Grözer Belgorodi Lokomotiivi värvides, treeneriks Eesti koondise hiljutine nõunik Boriss Kolčins.

Suurimat huvi äratas siiski eile vastu südaööd peetud mäng liidrikohta jaganud USA ja Brasiilia meeskonna vahel. Jänkide võimsus avaldus teisest geimist alates üha ilmekamalt: 23:25, 27:25, 25:19, 25:17), Clayton Stanley tõi 19 punkti.

Homme üritab põhjaameeriklastega kohtudes end käima tõmmata poolvigastest mängijatest koosnev Vene meeskond, eile võitsid venelased tuneeslasi 3:0 (21, 15, 23). Mäng algab Eesti aja järgi 18.45 paiku.

Bulgaaria lõi eile Austraaliat 3:0 (23, 21, 22), Poola Argentiinat 3:0 (18, 20, 16), Itaalia Suurbritanniat 3:0 (19, 16, 20).

Parematest paremad, kes endale koha veerandfinaalis juba enam-vähem kindlustanud, üritavad võita alagrupis esikohta, kuna see toob järgmiseks vastaseks teise alagrupi neljanda. Kokkuleplus alagrupimängudes ei tule kõne alla, sest ülejäänud veerandfinaalpaarid loositakse. Seega võib mõnigi võistkond edaspidi taaskohtuda alagrupikaaslasega.

Järjestus tänaseks:

Meeste A-alagrupp: Bulgaaria 9 punkti, Poola 6, Itaalia 6, Argentiina 3, Austraalia 3, Suurbritannia 0. B-alagrupp: USA 9, Brasiilia 6, Venemaa 6, Serbia 4, Saksamaa 2, Tuneesia 0.

Täna mängivad vaid naised. Huvitavamad paarid: Brasiilia – Hiina (11.30), Jaapan – Venemaa (13.3), Türgi – L-Korea (16.45), USA – Serbia (22.00).