KOLMAS VÕISTLUSPÄEV:

SS18 Ouninpohja 2 (33,01 km)

Ott Tänak katsel kuues, kiireimast mehest Mikko Hirvonenist maas 18,6 sekundit. Kolm paremat Hirvonen, Petter Solberg ja Sebastien Loeb teenisid MM-sarja arvestusse nn. Powerstage katsega lisapunkte.

Ralli kokkuvõttes Tänak samuti kuues. Võitis kaheksakordne maailmameister Loeb, kelle edu tiimikaaslase Hirvoneni ees oli vaid 6,1 sekundit. Kiiruskatsete kilomeetreid oli rallil kokku 303. Ralli kolmas Jari-Matti Latvala (+35,0), neljas Solberg (+56,1) ja viies Östberg (+2.32,1). "Tundsin end ebakindlalt terve ralli vältel. Täna juba hakkas midagi looma, aga... Kuues koht tuli suuremate probleemideta," andis Tänak finišis kiire kommentaari.

Karl Kruuda oli viimasel katsel 18. (+1.18,6) ja sai MM-rallil üldarvestuses 12. koha (+11.08,9). Kümnes koht ehk viimane punktikoht jäi 2 minuti ja 23 sekundi kaugusele. Täpselt niipalju jäädi alla S2000 klassis võitjale Sebastien Ogierile. "Tegime hea ralli, aga üks mees sõitis perfektselt (toim - Ogier). Järgmisena stardin Saksamaa MM-rallil," kommenteeris Kruuda rahvusvahelisele meediale. N-rühma autol sõitnud Sander Pärn oli lõpukatsel 23. (+2.00,6) ja üldtabelis 19. (+17.04,4).

SS17 Ouninpohja 1 (33,01 km)

Tänak kiiruskatse seitsmes. Kaotas kiireimale Hirvonenile 30,6 sekundit. Kuna Östberg oli Tänakust 14 sekundit kiirem, siis norralane tõusis üldtabelis temast mööda. Ralli liider endiselt Loeb, kuid Hirvonen kaotab vaid 7,2 sekundiga.

Suurepärase sõidu tegi Karl Kruuda, kes näitas katsel 13. aega (+1.06,7), edestades ka mitmeid WRC mehi. Kokkuvõttes on Kruuda 12. kohal! Sander Pärn näitas katsel 25. aega (+2.08,8), kokkuvõttes on ta 18. kohal (+15.04,9).

SS16 Leustu 2 (21,94 km)

Ott Tänak on 16. kiiruskatsel viies, kaotust täpselt sama aja saanud Loebile ja Latvalale 4,2 sekundit. Eestlane tõusis üldarvestuses Östbergist mööda viiendaks!

Paremusjärjestus: 1. Loeb 1:57.23,9, 2. Hirvonen (+9,4 sekundit), 3. Latvala (+25,4), 4. P. Solberg (+45,4), 5. Tänak (+2.01,7),  6. Östberg (+2.03,8).

Järgmine kiiruskatse algab kell 15:37.

SS15 Surkee 2 (14,95 km)

Tänak on viies, kaotades kiireimat aega näidanud Loebile 5,8 sekundiga. Kokkuvõttes eestlane endiselt kuues.

Paremusjärjestus: 1. Loeb 1:47.03,7, 2. Hirvonen (+9,3 sekundit), 3. Latvala (+25,4), 4. P. Solberg (+45,1), 5. Östberg (+1.14,6), 6. Tänak (+1.57,5), 7. Rantanen (+3.44).

SS14 Leustu 1 (21,94 km)

Ott Tänak jätkab edukalt, saades teisel kiiruskatsel järjest neljanda aja! 14. kiiruskatse võitis Hirvonen Loebi (+1,5), Latvala (+4,9) ja Tänaku (7,8) ees. Üldarvestuses kuuendal kohal sõitev eestlane on nüüd Östbergist 45 sekundi kaugusel.

Paremusjärjestus: 1. Loeb 1:39.03,4, 2. Hirvonen (+7,4 sekundit), 3. Latvala (+24,9), 4. P. Solberg (+40,0), 5. Östberg (+1.06), 6. Tänak (+1.51,7), 7. Ketomaa (+3.17).

SS13 Surkee 1 (14,95 km)

Ott Tänak saab viimase päeva esimesel kiiruskatsel neljanda aja. Kiireim on Loeb, kes edestab nüüd Hirvoneni 8,9 ja Latvalat 21,5 sekundiga. Tänak kaotas Loebile 9 sekundiga ning jätkab kokkuvõttes endiselt kuuendana (+1.45).

-----

Tänaku kommentaar teisele päevale: “Oleme nüüd kuuendal kohal, aga kohad polegi hetkel eriti olulised. Loeb kiirus. Tänased kiiruskatsed olid meil korralikud, kuigi kohati olid tingimused keerulised. Korra riivasime kivi, korra oli meil probleem rehviga. Kuna meil polnud 9. katsel varurehvi kaasas, üritasime iga hinna eest vigu vältida ja saime hakkama.”

Teise päeva lõpuks on paremusjärjestus: 1. Loeb 1:20.30,4, 2. Hirvonen (+5,0 sekundit), 3. Latvala (+20,3), 4. P. Solberg (+21,4), 5. Östberg (+47,7), 6. Tänak (1.36,4), 7. Ketomaa (+2.28,3).

TEINE VÕISTLUSPÄEV (katsed 4-12):

SS4 Urria 12,75 km

Juba kolmas kiiruskatse võit Sebastien Loebile. Prantslane on hoos. Tiimikaaslane Mikko Hirvonen kaotas Loebile 0,3 sekundiga ja oli teine. Järgnesid Jari-Matti Latvala (+0,9) ja Petter Solberg (+1,4).Ott Tänak jagas koos Mads Östbergiga 7. kohta, Loebist oldi aeglasemad 4,6 sekundit.

Kokkuvõttes juhib Loeb 7,6 sekundiga Hirvoneni ees. Tänak on 25,7 sekundilise kaotusega üheksas. Karl Kruuda sai katsel 23. koha (+28,2) ja on kokkuvõttes 20., Sander Pärn katsel 27. (+36,8) ja kokku 26.

SS5 Jukojärvi 22,29 km

Katse kiireim Hirvonen 3,2 sekundilise paremusega Loebi ees. Seega dikteerivad hetkel sõitu Citroeni tehasetiimi mehed. Kolmas Solberg (+4,9) ja neljas Östberg (+6,9). Tänak teist kiiruskatset järjest seitsmes, kaotust võitjale kogunes 13,8 sekundit.

Üldliider endiselt Loeb, Hirvonen vähendas kaotusnumbreid 4,4 sekundi peale. Tänak tõusis 7. kohale, mööda Chris Atkinsonist ja tiimikaaslasest Jevgeni Novikovist. Liidrile kaotab Tänak 36,3 sekundiga. Kruuda sai katsel 22. koha (+53,4) ja tõusis kokkuvõttes 19. kohale, Pärn katsel 26. (+1.11,6) ja kokku 25.

Novikovi lootused kõrgele kohale purunesid kildudeks, ta kaotas väljasõidu tõttu võitjale ligi 27 minutiga! Auto rullus üle katuse ja oli paras rusuhunnik.

SS6 Mokkiperä 11,38 km

Katse võit Hirvonenile. Loeb kaotas 0,6 ja Latvala 2,4 sekundiga. Tänak oli paremustabeli kaheksas (+7,4), Kruuda sai 19. (+26,5) ja Pärn 27. koha (+43,6).

Kokkuvõttes endiselt liider Loeb, Hirvonen jääb maha 3,8 sekundit. Tänak seitsmes 43,1 sekundilise kaotusega. Kuuendal kohal olev Thierry Neuville on 18 sekundi kaugusel. Kruuda kerkis 18. kohale (+2.46) ja Pärn 24. kohale (+3.56,6).

SS7 Palsankylä 13,92 km

Parim Loeb, Latvala jäi maha 1,9 sekundiga. Tänak näitas 8. aega (+10,1), Kruuda 21. (+34,1) ja Pärn 26. (+53,3).

Kokkuvõttes hoiab ohje enda käes ikka Loeb, edu Hirvoneni ees 6,2 sekundit. Tänak ikka 7. kohal (+53,2), Kruuda 18. (+3.20,1) ja Pärn 25. (+4.49,9).

SS8 Lankamaa 23,06 km

Kiireim mees Hirvonen, kuid vahed üliväikesed. Neli esimest 1,2 sekundi sees. Teine Latvala, kolmas Solberg ja neljas Loeb. Tänak seitsmes 16,3 sekundilise kaotusega.

Kokkuvõttes ikka liider Loeb, Hirvonen jääb maha 5,0 ja Latvala 15,1 sekundiga. Tänak jätkuvalt seitsmes, kaotus paisunud 1.08,3 peale. Kuues koht on juba enam kui poole minuti kaugusel. Samas tagant ka keegi ei ohusta, Jari Ketomaaga vahe 47 sekundit.

SS9 Mokkipera 2 (11.38km)

Tänak kaotab kiireimat aega näidanud Hirvonenile 7,4 sekundiga ja on sellel kiiruskatsel seitsmes. Ka kokkuvõttes on eestlane endiselt seitsmes (+1.14).

Kokkuvõttes liider Loeb, Hirvonen jääb maha 3,3 ja Latvala 16,9 sekundiga. Tänaku ees veel ka P. Solberg (+19,9), Östberg (+35,2) ja Neuville (+40).

SS10 Palsankyla 2 (13.92km)

Kiiruskatse võidab Loeb 0,4-sekundilise eduga Hirvoneni ees. Tänak on taas seitsmes (+8,4 sekundit).

Loebi üldedu Hirvoneni ees on nüüd 3,7 sekundit, Latvala jääb prantslasest maha 17,9 sekundiga. Järgnevad P. Solberg (+21,7), Östberg (+40,4), Neuville (+42,5) ja seitsmendana Tänak (1.22). Eestlasele järgnev Jari Ketomaaga kaotab juba 2.14-ga.

SS11 Lankamaa 2 (23.06km)

Ott Tänak on 11. kiiruskatsel seitsmes ja tõuseb üldarvestuses Neuville`ist mööda kuuendaks.

Üldliider Loebile järgnevad Hirvonen (+3 sekundit), Latvala (+20), selle kiiruskatse võitnud P. Solberg (+20,9), Östberg (+45,4) ja Tänak (1.34,8). Eestlasele järgnev Jari Ketomaaga kaotab 2.25-ga.

SS12 SSS Killeri (2.06km)

Tänak saab tänase päeva viimasel kiiruskatsel viienda aja, kaotades kiireimat aega näidanud Loebile 1,6 sekundiga.

Päeva lõpuks on paremusjärjestus: 1. Loeb 1:20.30,4, 2. Hirvonen (+5,0 sekundit), 3. Latvala (+20,3), 4. P. Solberg (+21,4), 5. Östberg (+47,7), 6. Tänak (1.36,4), 7. Ketomaa (+2.28,3).

Laupäeval on Soome rallil kavas kuus viimast kiiruskatset.