Brasiillased said venelaste omavigadest üllatavalt palju punkte – 28. Ise eksisid nad sundimatus olukorras 15 korda. Brasiillased olid üle ka blokis ja pallingul, kuid jäi miinustesse rünnakul . Venelastele valmistavad jätkuvalt muret väljaravimata traumad. Eilse mängu jättis sellepärast vahele parim keskründaja Aleksandr Volkov, madalalt lendas eile alati väga resultatiivne Maksim Mihhailov (12 p), suurt koormust ei kannata veel mõni mees.

Venemaa koondise peatreener Vladimir Alekno oli mängu lõpuni ootamatult rahulik, jättes mulje, et tulemus ei lähe talle väga palju korda. „Täna mängisid brasiillased meid üle, kaotasime kõik lõppmängud,“ ütles ta vene ajakirjanikele (volley.ru). Kadunud pole midagi, kõik teavad, et tõsiseks läheb asi alles veerandfinaalis.

Väikese üllatuse eest hoolitses Bulgaaria, alistades sel hooajal ülivõimsalt esineva Poola meeskonna 3:1 (22, 27, -13, 23). Kõik viimased omavahelised kohtumised oli võitnud Poola. Et enam-vähem võrdsete ringis varasemad vahekorrad palju ei maksa, on kinnitamas Saksamaa. Muljetavaldava mängupildiga kardetavate vastaste hulka spurtinud Saksamaa koondis sai teise 0:3 kaotuse, kogudes USA vastu vaid 23, 16 ja 20 punkti. Aga lootus kaheksa parema hulka pääseda on täiesti alles.

Täna mehed kosuvad, nende asemel tulevad areenile naised – võtmekohtumiseks kahe võiduga alustanud USA – Hiina duell (kell 22). Neljapäeval samal ajal eksamineerib USA meeskond Brasiiliat.

Meeste eilseid tulemusi: Itaalia – Argentiina 3:1 (17, -21, 17, 23), Austraalia – Suurbritannia 3:0 (15, 18, 20) – mängu jälgis jälle täismaja 15 00 pealtvaatajat -, Serbia – Tuneesia 3:1 (15, 21, -20, 18). Isegi aafriklased on praegu, tänu ühele geimivõidule, sakslastest kõrgemal.

Järjestus A-alagrupis: Bulgaaria 6, Argentiina, Poola, Austraalia ja Itaalia 3 punkti, Suurbritannia 0;

B-alagrupp: USA ja Brasiilia 6, Venemaa ja Serbia 3, Tuneesia ja Saksamaa 0.