Hooaja jooksul ilusaid etteasteid teinud Läti paarid alustasid ka Londonis hästi, kui Aleksandrs Samoilovs - Ruslans Sorokins ja Martins Plavins - Janis Smedinš suutsid pärast avageimi kaotust vastasest kolmegeimilises mängus üle olla. Tiitlikaitsjad Pekingi päevilt Todd Rogers - Philip Dalhausser alustasid erinevalt nelja aasta tagusest ajast turniiri võiduga, kui 2:0 (15, 16) mängiti üle Jaapani paar Kentaro Asahi - Katsuhiro Shiratori.

"Tegime hea etteaste, sest peamine eesmärk oli mängu nautida, mida me esimesel nädalal Pekingis ei suutnud. Tund enne kohtumist olin natukene närvis, kuid mängueelne soojendus võttis selle ära," rääkis Rogers.

Paljud võitjad avaldasid mängujärgsetes intervjuudes arvamust, et esimene mäng on igal turniiril raske, kuid olümpiavõistlus on midagi erilist ning nauditi iga hetke. Teise vooruga tehakse algust täna, kui kavas on kuus meeste- ja kuus naiste kohtumist.

Peaväljakule toodi kokku 2247 tonni liiva Londonsit umbes 80 km kauguselt, mille tekstuur on väidetavalt mängijate jaoks väga nauditav. Ajutine plats rajati Londoni kesklinnas asuvasse St. James parki.