Paremini alustas kohtumist Hispaania. Esimesel veerandajal oli kodumeeskonna eduseis parimal juhul lausa üheksa punkti.

Teisel veerandajal haaras mänguohjad enda kätte eeldatav tugevam ja kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe juba 21 punkti USA kasuks. Väikse üllatusena ka lauavõitluses vastastest üle olnud USA võitis mängu 100:78.

Taaskord oli Ühendriikide koondisel eelmistest mängudest erinev parim punktitooja. New York Knicksi Carmelo Anthony viskas 27 punkti, Miami Heatiga NBA meistriks kroonitud Lebron James lisas 25 silma.

Hispaania parim oli Kobe Bryanti klubikaaslane Los Angeles Lakersis Pau Gasol 19 punktiga.

Londoni olümpiaturniiri alustab USA 29. juulil Prantsusmaa vastu (A-alagrupis). Hispaania esimene vastane on Hiina samuti 29. juulil (B-alagrupis).