Etapi esimeses pooles paljukordne Eesti meister kukkus ning tegi liiga niigi valutavale seljale. Visa võitlejana jõudis valu trotsinud Treier peagruppi tagasi, kuid vajas seejärel tohterdamist. Saateautost kinni hoides lasti sportlase seljale külma, millele tuuri peakohtunik miskipärast ülikarmilt reageeris ning otsustas eestlanna võistluselt diskvalifitseerida.

Treier polnud otsusega nõus ja sõitis uuesti peagruppi sisse. Seejärel ähvardati teda lausa võistluskeeluga, kuid ta rajalt ära ei tule. Vaatamata karmidele ähvardustele Treier etapi lõpetas, ületades finišijoone viimasena. Peakohtuniku otsus jäi aga jõusse ning täna hommikupoolikul lendas Treier Roomast koju tagasi.

Velotuuri juhib kahe päeva järel hollandlanna Marianne Vos, kes võitis nii eilse kui tänase etapi. Avapäeval oli Vos parim grupifinišis, täna võidutses ta 7,2 km pikkusel eraldistardiga sõidul, kus sai ajaks 8.50. Velotuur lõpeb 9. juulil.