Väljakuperemehed läksid juhtima esimese kolmandiku kolmandal minutil (2:42) Johan Franzeni väravast. Järgmise värava sepistas Niklas Kronwall, kui teist kolmandikku oli mängitud 50 sekundit. Tšehhidel õnnestus kolmanda perioodi 4. minutil Jakub Petruzaleki tabamusest vahet vähendada, kuid auväravaks see neil vaid jäigi.

Kolmanda perioodi 11. minutil (10:24) viskas värava Joel Lundqvist ja mängu lõpuminutitel saatis Niklas Persson litri juba tühja väravasse.

Teises dramaatilises kohtumises sai USA Helsingis Hartwall Arenal lisaajal 5:4 võidu Kanada üle. Otsustava värava viskas lisaaja teisel minutil (1:47) Jack Johnson. Tegemist oli USA esimese võiduga põhjanaabri üle MM-il alates 2001. aastast ning alles neljanda võiduga kõikide 42 omavaheliste mängude jooksul.

USA-le oli samuti nende maailmameistrivõistluste teine võit, Kanadale esimene kaotus.

Teistes eilsetes mängudes alistas Šveits 5:1 Kasahstani ja Venemaa 5:2 Läti.