Värskeimas maailma paremusjärjestuses on Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) kuu aja taguselt seitsmendalt kohalt kerkinud väga kõrgele viiendale positsioonile, mis on Finnil ühtlasi tema parim ränkingutulemus. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) hoiab hetkel 35. kohta. Paremusjärjestust juhib britt Edward Wright.

Naiste 470 klassis on Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) säilitanud edetabeli 31. koha. Ränkingu tipus asetseb Jaapani paatkond Ai Kondo ja Wakako Tabata.

Laser klassis on Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) endiselt 36. kohal. Argo Vooremaa (ESS Kalev Jahtklubi) paikneb 64. positsioonil. Liider on Austraalia purjetaja Tom Slingsby.

RS:X naiste purjelauaklassis on tubli tõusu teinud Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi), kes kuu aega tagasi oli 53., nüüd aga oma seni parimal, 43. kohal. Karjääri kõrgeimat positsiooni hoiavad hetkel ka RS:X meeste klassis Johannes Ahun (Noblessneri JK), kes on 66. kohal ning Henri Kaar (Team Extreme), kelle asetuseks 82. Kevin Jakobson (Noblessneri JK) paikneb 115. positsioonil. Esikohti hoiavad poolakad - naistest Zofia Noceti-Klepacka ja meestest Piotr Myszka.

Tubli tõusu on teinud 37 koha võrra kerkinud Alar Volmer ja Mihkel Kosk (Noblessneri JK), kes Star klassi ränkingus paiknevad nüüd 47. positsioonil. Kõrgeimat asetust omavad norrakad Eivind Melleby ja Petter Morland Pedersen.

Kahemehe ekstreempurjekal 49er võistlevad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (Noblessneri JK) on paremusjärjestuses 64. kohal. 49er klassis paiknevad edetabeli tipus austraallased Nathan Outteridge ja Iain Jensen.

Laser Radial klassis on Anne-Mari Luik (ROPK) endiselt 98. kohal. Anna Pohlak (TJK) aga paikneb karjääri parimal, 100. positsioonil. Tabelit juhib belglanna Evi Van Acker.

Match Race distsipliini lahtises maailma edetabelis on eestlastest tugevaim Mati Sepp, kes on seni kõrgeimal, 41. kohal. Naiste matšvõistluse tabelis on Piret Pomerantsi asetuseks 67. Naiste seas on esikohal Anna Tunnicliffe USA-st, avatud arvestuse liider aga Ian Williams Suurbritanniast.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase kahe aasta võistlustulemuste põhjal. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Järgmine edetabelijärjestus avaldatakse 30. mail.