Idakonverentsi esimese asetuse saanud NY Rangers oli ainus, kes suutis oma vastasega sotid selgeks teha normaalajal, alistades koduväljakul 4:2 Ottawa Senatorsi. Teisel kolmandikul skoorisid minutilise vahega Marian Gaborik ja Brian Boyle, viies Rangersi 3:0 juhtima. Viimasel kolmandikul lisas ühe värava Brad Richards.

Phoenix Coyotes alustas play-off'i kodus 3:2 võiduga Chicago Blackhawksi üle. Mängu viis lisaajale 14,2 sekundit enne normaalaja lõppu Chicago kaitsja Brent Seabrooki tabamus. Võiduvärava viskas lisaaja 10. minutil Martin Hanzal.

St Louis Bluesi ja San Jose Sharksi mängus läks vaja koguni kahte lisaaega, mille järel võttis 3:2 võidu külalismeeskond Sharks. Võiduvärava autoriks teise lisaaja neljandal minutil oli tšehh Martin Havlat.

Boston Bruinsi ja Washington Capitalsi kohtumises nähti ainult ühte väravat, mille sepistas lisaaja teisel minutil Bostoni mängija Chris Kelly. Võitjate väravavaht Tim Thomas tegi mängu jooksul 17 tõrjet, Capitalsi puurivaht Braden Holtby 29.