Distsiplinaarkomisjon fikseeris Meistriliiga avavooru kohtumisel Nõmme JK Kalju - Tallinna FC Levadia aset leidnud juhtumid inspektori raporti, asjaosaliste kirjalike selgituste, videomaterjali ja fotode alusel. Arvesse võeti tõsiasja, et juhtum oli erakordne ja positiivselt hinnati FC Levadia vastutustundlikku käitumist pärast juhtunut ja selle avalikku teavitust.

Komisjon otsustas määrata FC Levadiale poolehoidjate diskrimineeriva käitumise eest 1 miinimumpalga ehk 290 euro suuruse rahatrahvi. Lisaks määrati FC Levadiale poolehoidjate poolt pürotehnika sanktsioneerimata kasutamise eest 0,5 miinimumpalga ehk 145 euro suurune rahatrahv. Kahe rikkumise peale kokku on rahatrahvi suuruseks 435 eurot.

Komisjon rahuldas FC Levadia palve määrata Dmitri Voropanovile ja Vladislav Djukinile tingimisi staadionikeeld kõigil Eesti Jalgpalli Liidu ja UEFA egiidi all toimuvatel võistlustel katseajaga kuni 2012. aasta jalgpallihooaja lõpuni. Teisisõnu rakendub staadionikeeld nimetatud isikutele vaid siis, kui nad käesoleval hooajal veel korda rikuvad ja distsiplinaarkomisjon vastava otsuse teeb.

Seoses juhtumiga tegi distsiplinaarkomisjon mängu korraldanud Nõmme JK Kaljule hoiatuse.

Eesti Jalgpalli Liit püüab koostöös fänniorganisatsioonide, klubide, politsei ja päästeametiga leida kompromissi mõistlike ja teisteski maades lubatud emotsiooni võimendavate vahendite kasutamiseks, kuid oluline on mõista, et jalgpalliliit saab olla küll protsessi vahendaja, ent otsustusõigus nendes küsimustes on riiklikel struktuuridel ja teises etapis klubidel. Samuti on oluline mõista, et kogu selline tegevus saab toimuda vaid koostöös ja ühiseid reegleid järgides. UEFA võistlustel rõhutatav mõiste respect ehk austus hõlmab endas nii klubide ja alaliidu austust poolehoidjate suunas kui ka poolehoidjate austust oma lemmikklubi ja alaliidu suunas.
Arendame oma jalgpalli kultuuri- ja ühiskonnakeskselt. Ühelt poolt tähendab see, et peame klubides oluliseks maksimaalse võimaliku arvu oma kasvandike kasutamist ja teisalt, et iga kultuur vajab küll kaitsmist, aga seda tuleb teha kultuurselt ehk siis klubi otsust võtta esindusmeeskonda teisest rahvusest või teistsuguse nahavärviga mängija tuleb austada, nagu ka jalgpallurit ja inimest, kes on otsustanud oma elu mingiks ajaks siduda Eestiga. Kultuuri saab kaitsta ainult positiivselt tegutsedes, mitte teisi kultuure alandades.

Jalgpall on emotsionaalne mäng ja võidu nimel endast andes juhtub väljakul mõndagi, mida väljaspool staadioni kuidagi õigustada ei saa. Nii on tribüünidelgi – samas on olemas piir, millest üle minemise põhjuseid võib küll mõista, kuid mis ei anna võimalust olukorrast reageerimata mööda minna. Vastasseis on jalgpalli alus ja üks enese väljendamise ja väljaelamise viise, aga kõike peab juhtima mõistus.