Ventspils andis HITO treener Priit Sternhofi sõnul endale eelnevalt juba põhiturniiri võidu kindlustanud eestlastele hoolimata 12:30 esimese poolaja kaotusest teisel poolajal tõelise lahingu, sest võidu korral oleks Ventspils tõusnud etapil teiseks ja eestlased oleks pidanud leppima kolmanda kohaga. Eestlased olid aga lõpus kindlad ning esmakordselt liiga U20 turniiri ajaloos saavutati 16 meeskonna turniiril esikoht täiseduga, vahendab sportiv.ee.

Hitolaste edukaim oli 23 punktiga Sander Saare, Aleksis Anijärv viskas 11, Georg Tambre 10, Markus Laanemets 7, Jalmar Joosep Saar 5 ja Jonas Kuslap 3 punkti.

KK HITO ja Peterburi Spartak alistasid Riia etapil kõik viis vastast, parem korvide vahe andis etapi esikoha eestlastele. Kolmas oli Ventspils 3 võiduga ja neljas samuti 3 võitu saanud BC Plunge. Ülejäänud neli etapil osalenud võistkonda said 1 võidu.

Etapi MVP tiitli pälvis Georg Tambre, võistkonna parima mängija auhind anti Aleksis Anijärvele ja Sander Saare valiti turniiri sümboolsesse viiskusse.

Põhiturniiri võiduga sai KK HITO finaalturniiri korraldamise õiguse aprilli lõpus endale. Kes lisaks hitolastele veel nelja parema võistkonna osavõtul Jõhvis toimuvale finaalturniirile pääsevad selguvad märtsi lõpus Valgevenes toimuval etapil.

Üheks kandidaadiks tõusis Moskva Spartak, kellel on 15 mängust 11 võitu. Väikesed võimalused on ka BC Plungel, kel koos 10 võitu. Plungest ja Spartakist võivad viimasel osavõistlusel võistlevatest meeskondadest viie mänguga mööda tõusta Sopoti BC Trefl (9-1), Minski BGUIR RCOR (8-2), Moskva Regiooni BC Himki (7-3) ja BS Riga (7-3).