Mõlemad tennisistid lõid 91 minutit kestnud matsi jooksul kaks serviässa. Kanepil kogunes ka 6 topeltviga.

Esimese servi õnnestumisprotsent oli Kaial 52 %, Makaroval 68 %. Esimese servi punktide võiduprotsent oli Kanepil 59 %, venelannal 61 % ning teise servi puhul vastavalt 28 % ja 43 %. Kokku võitis Makarova 73 punkti Kanepi 58 vastu.

Kanepil on täna pidada veel paarismäng, kus ta mängib koos sakslanna Julia Görgesiga USA paari vastu Raquel Kops-Jones - Abigail Spears. See matš ei alga 13. väljakul varem kui kell 5 Eesti aja järgi.

Kaia Kanepi on teatanud, et räägib Eesti ajakirjanikega pärast paarismängu.

Toomas Leius: "Kui oma servil võidad kümnest ainult kolm geimi, on ju asi selge. Nii on väga raske võita mängu. Selge oli see, et tuleb raske mäng ning kui lõpu peale läks, oli teada, et Makarova mängib selliseid seti lõppe väga hästi. Mis need kaotuse täpsed põhjused on, peate ta endi käest küsima. Meil siin on raskem analüüsida." (Pikem usutlus Leiusega peagi saadaval)

MATŠI KÄIK:

2. SETT: 5:7

LÄBI! Makarova võitis 6:2, 7:5.

Makarova servib: punktid venelanna poolt vaadatuna 15:0, 30:0, 30:15, 40:15 (matšpall!)...

Vahendame nüüdsest seisu iga punkti kaupa!

5-6 Ai! Kanepi andis oma servi käest ning Makarova võib matši enda servigeimiga lõpetada.

Makarova läheb Kanepi servil 30:0 ja 40:15 ette. See küll hea pole!

5-5 Makarova läheb 40:30 juhtima ega anna oma pallingut käest.

5-4 Muretsemiseks pole põhjust, ütleme siit Tallinnast vastu! Sest Kaia hoidis just oma servi edukalt ning on geimi kaugusel teise seti võidust.

Seda, et "Kaia Kanepi is in trouble" antakse teada ka Eurospordis. Üks kommentaator olla teda täna soojendusel näinud ning Kaia nägu olnud väga pinges, treener Silver Karjusega ei vahetanud eestlanna sõnagi.

4-4 Makarova viigistab seisu ning Kanepi asub servima. Seis on murettekitav.

4-3 Mis toimub!? Kanepi kaotas oma servigeimi. Jälle.

4-2 Väga kena! Kanepi murrab Makarova servi pingelise ja seni kõige pikema geimi järel. Nüüd hea võimalus 5-2 juhtima minna.

Eurospordis karjub kommentaator "Watch out, Maria Šarapova is back!". Küll tahaks juba sama Kanepi kohta öelda!

3-2 Geim mängiti 40:40 viigiseisuni, kuid siis läks Makarova oma teed. Taaskord on midagi Kaia serviga lahti?

3-1 Lõpuks ometi on meile tuttav Kaia väljakul tagasi! Makarova sai enda servil kätte vaid üheainsa hädise punkti. See sett tuleb meile ära!

2-1 Kanepi on vähemalt enda servi tööle saanud, sest Makarova ei saa tema pallingul punktigi kätte. Tubli, läheb sama hooga edasi!

1-1 Makarova läheb oma servil küll 30:0 ette, kuid Kanepi haarab omakorda juhtohjad (30:40), kuid Makarova tõmbab uuesti järgi ning saab oma servi hoidmisega hakkama.

1-0 Kanepi võidab oma servigeimi üsna kiirelt.

1. SETT: 2-6 Makarovale

2-6 Makarova võidab paraku avaseti. Vaheldumisi haarati küll 40:40 viigi järel eduseise, kuid Makarova saab siiski numbrite poolest kerge avaseti võidu.

2-5 "Kanepi, what are you doing?" küsib kasutaja Aarongg_ Twitteris. Tõepoolest, seis pole just kiita. Kanepi kaotas taaskord oma pallingugeimi ning Makaroval on võimalus avasett oma kasuks pöörata.

2-4 Makarova seekord oma servil ei eksi ning läheb esimest korda kahe geimiga juhtima. Kanepi asub sevima.

2-3 Makarova võidab jälle Kanepi pallingul! Vähemalt nii väidab meile turniiri ametlik livescore.

2-2 Ja Kanepi murrab Makarova pallingu taaskord! Arusaamatu! tundub, nagu esitataks meile statistikas vastupidist servimist. Juba jälle on Makarova Kanepi pallingul 40:0 ees.

1-2 Kanepi oli enda servil 40:15 ees, kuid mängis edu maha, kinkides venelannale juba teise murdepunkti.

Käimas on esimene sett. Mäng algas Makarova poolt Kanepi servi murdmisega ning Kaia vastas kohe samaga.