Kanepi lõi lühikese mängu käigus kuus serviässa ning väsimusega võidelnud Schiavone tegi 6 topeltviga.

Finaalis kohtub Kanepi WTA edetablis 24. kohal oleva Daniela Hantuchovaga, kes teises poolfinaalis Kim Clijestersi vastu loobumisvõidu teenis.

Kanepi ja Hantuchova on varem kohtunud kolmel korral ning kõigil kordadel on eestlannal tulnud tunnistada vastase paremust.

Finaal peetakse laupäeval, 7. jaanuaril, algusega kell 19:00 kohaliku aja järgi (11:00 Eesti aja järgi).

Mängu käik:

II sett: Kanepi - Schiavone

6:0 - Kanepi saab 15:0 ette. Seisult 30:30 teeb schiavone topeltvea
5:0 - Kanepi võtab mõne liigutusega geimi! Käes
4:0 - Schiavone eksib ja teeb otsa topeltvea. Kanepi saab 30:15 ette. Seisult 40:15 tuleb vastane geimi tagasi. Schiavone lõpetab geimi topeltveaga.
Schiavone vajab natuke tohterdamist. Tundub, et vastane on väsinud. Meedik annab tennisistile tableti ja mäng jätkub.
3:0 - Kanepi eksib esimesel servil, kuid lööb siis ässa. Kanepi võtab kindlalt geimi!
2:0 - Kaia saab Schiavone servil 30:0 ette ning kasvatab edu 40:0-le. Shiavone lõpetab geimi topeltveaga.
1:0 - Kanepi saab servil 30:0 ette. Kaunis - 40:0! Äss ja geimivõit!

I sett: Kanepi 6:3 Schiavone

6:3 Kanepi läheb 30:15 juhtima. Seisult 30:30 teeb Schiavone topeltvea. Kanepi võtab esimese seti!
5:3 - Kanepi võtab 30:15 eduseisu, kuid teeb siis topeltvea. Lõpp ikkagi Kaiale!
4:3 - Schiavone läheb 40:15 ette, kuid teeb siis topeltvea. Viimase lööb Kaia napilt välja.
4:2 - Kanepi jällegi servil lihtsalt 30:0 ette, kuid lööb siis võrku. Lõpp kaunilt Kaiale!
3:2 - Schiavone läheb 30:0 ette, seejärel 40:15 ning võtab punkti.
3:1 - Kaia läheb kindlalt 40:0 juhtima ja võtab puhtalt geimi!
2:1 - Schiavone eksib ja laseb Kaia 30:0 ette. Imeline kõrge pall Kaiale ja edu 40:15 ja murrab!
1:1 - Kanepi alustab ässaga! Kaia teeb kiirelt 40:0 edu sisse ja lõpetab ässaga!
0:1 - Schiavone alustab serviga ja lööb ka kohe ässa. Kanepi laseb lihtvigadega vastase 40:15 ette, kuid võtab siis järgi! Lõpp siiski Schiavonele.

Mängu eel:
Kanepi ja 31-aastane, 166-sentimeetrine Schiavone on varem kohtunud kuuel korral. Kahel korral on Kanepi peale jäänud. Moskva turniiril alistas Kanepi vastase numbritega 6-4, 5-7, 7-6(7).

Teel poolfinaali alistas maailma edetabelis 34. kohal olev Kanepi WTA 16. numbri Anastassia Pavljutšenkova ja WTA 10. numbri Andrea Petkovici.