Pinged võeti maha juba esimesel poolajal, mille külalised võitsid 16 punktiga. Võitjate resultatiivseim 22 punktiga Cameron Long, 20 punkti lisas Arvydas Siksnius ja 18 punkti Denzel Bowles ja Valdas Vasylius. Tartul sai 23 punkti kirja Bill Amis, 20 lisas Rain Veideman.

Tänases teises eliitdivisjoni mängus alistas Utena Juventus kodus Liepaja Lauvase 81:74.

Mängu käik (Tartu Ülikool - Šiauliai 25:30, 45:61, 67:89, 94:109):

IV VEERANDAEG

94:109 - Kohtumine lõppenud.

94:107 - Käib viimane minut. Teisel poolajal pinget mängu ei tekkinud

90:105 - Šiauliai peatreener Antanas Sireika pani vaid pingimehed sisse ja asi hakaks käest libisema. Külalised võtsid aja maha, mängida 2.08

81:103 - Külalistel kaugvisked 8/15. Homme mängib Šiauliai Tallinnas Kalev/Cramoga

79:100 - Tehtud ja pingevabalt. Üle nelja minuti veel mängida

75:96 - Pisut enam kui kuus minutit veel minna. Visnapuu võttis minuti

75:89 - Veidemani kolmese järel hakkab asi ilmet võtma. Seisul 62:89 lasid vist vastased jala sirgu ning Tartu on teinud 13:0 spurdi. Kas tekib veel võimalus?

III VEERANDAEG

67:89 - Tartlased sai viimaste sekunditega 5 punkti. Veideman tabas kolmese ning samal ajal tehti Amisele korvi all viga. Talle kaks vabaviset ning mõlemad sisse. Üldpilt aga hapu

60:84 - Kurbaselt üks kena esitus, läbiminek korvi all ning kahe käega pealt. Kahjuks on need harvad sähvatused. Käib veerandaja viimane minut

57:84 - Visnapuu võtab aja maha, piinlikuks läheb juba. Veerandaja lõpuni 2.25

57:82 - Punkte tuleb rohkem kui Vändrast saelaudu. Tartu saab hirmsa ketuka, vähemalt hetkel küll muud ei paista

Jalavigastusest paranenud Eichfuss tuli esimest korda platsile

55:78 - Viis minutit 3. veerandaja lõpuni. Hirmsalt teevad Šiauliai mängijad skoori ja eks lubatakse ka, oleme ausad

50:73 - Kohutav! Pinge on kadunud ja väljakul toimub ei tea mis!?

Saage sai tehnilise ja neli isiklikku viga on tõsiasi. Juba rohkem mulisetakse kui mängitakse

47:64 - Kaks minutit teisest poolajast juba kulunud. Erilist võitlusvaimu tartlased üles ei näita

II VEERANDAEG

45:61 - Poolaeg lõppenud. Amis toonud tartlaste tulemuslikumana 13, Saage ja Allingu 9 punkti. Vastastel on kolm võõrleegionäri kokku toonud 36 punkti, 8 lauapalli ja 10 korvisöötu

43:59 - Tartu mäng on ikka väga, väga heitlik. Algas poolaja viimane minut

43:54 - Jälle kisub Tartul kõik kiiva. Vastasel lubatakse ikka visata hirmus palju punkte

43:49 - Vähem kui kolm minutit poolaega mängida. Vastaste pikkadelt järjekordne pealtpanek. Long toonud 16 ja Bowles 10 punkti. Saagel sarnaselt Veidemanile 3 viga

39:43 - Allingult, Amiselt ning Doroninilt punkte juurde ja 6:0 spurt on tõsiasi

33:43 - Vastased hullavad täiega. Poolaja lõpuni pea 6 minutit. Visnapuu võtab uuesti aja maha

33:37 - Vastaste järjekordse kolmese järel võtab TÜ peatreener Indrek Visnapuu aja maha. Saagel kirjas 9 punkti ja 5 korvisöötu

31:34 - Hirmus lihtsalt lastakse otsaaudist vastastel kaks punkti visata. Kolm minutit veerandajast kulunud

31:30 - Saage on hoos! Taaskord supersööt ja seekord Kurbasele

29:30 - Korvid Saagelt ja Amiselt ning vahe on sisuliselt tasa

I VEERANDAEG

25:30 - Super lõpp Tartult veerandajale. Saage eeltöö realiseerib võimsa pealtpanekuga Kurbas. Tartlaste resultatiivseim 7 punktiga Allingu, vastastel 10 punktiga Siksnius

20:27 - Siksniuselt korvi alt kerge korv. Väga palju on endale visata lastud

18:24 - Vasylius lisas punkte vabavisetest. Veerandaja lõpuni 2.25

17:20 - Bowles keerutab korvi all ja järjekordsed punktid temalt. Veidemanil juba kolm isiklikku viga

16:15 - Allingu korvialt veaga sisse ja vastased võtavad aja maha. Mängitud 5.06

11:13 - Neli minutit mängitud ja külalistel väike eduseis

6:11 - Bowlesi pealtpanek vaigistab saali

Eelinfo:

Ülesanne ei ole kergete killast, kuna vastaseks seni ainsana kaotuseta püsib Šiauliai. Kohtumine algab kell 19, Delfi toob sündmused lugejateni operatiivselt.

Balti liiga Challenge Cup´il ehk madalamas divisjonis on Eesti klubidest mänguhoos Piimameister Otto/Rapla ning TTÜ. Eile võiduarve avanud Rapla võõrustab kell 19 algavas kohtumises Riia Turiba meeskonda ning TTÜ kohtub koduväljakul Valmieraga. See mäng algas kell 18.30.