II POOLAEG

90+3 minut - Kaimar Saar vormistas lähilöögist lõppseisu 4:1. Suurepärane mäng Eesti koondiselt. Tõusime alagrupis hetkel kolmandale kohale. Serbia alistas Fääris saared 3:1.

Kohtunik lisas 3 minutit. Käib üleaeg

88 minut - Eesti koondise kolmas vahetus. Kaimar Saag platsile ja Tarmo Kink puhkama

86 minut - külalised ründavad nüüd suurte jõududega, kaotada pole neil midagi

83 minut - Vassiljevilt imeline karistuslöök 40 meetrilt. Vastaste väravavaht oli raskustes, et pall kornerisse lükata

80 minut - väike paanika Eesti koondise karistusalas. Pareiko eksis väljatulekul ja pall jäi korraks värava ette saadavale. Kõik õnneks klaarus

78 minut - Zenjov proovis efektset käärlööki. Keegi vastastest jäi palli teekonnale ette

76 minut - Pareiko astus mängu, kuid kõik kontrolli all. Väga-väga väärtuslik võit paistab

73 minut - mäng on läinud vähe närvilisemaks. Põhja-iirlased pole mänguseisu ja sündmustega rahul. Ise pole löödud ju tegelikult ühtegi väravat ja endale on lastud kolm

Serbia juhib Fääride vastu samuti 3:1 ; Itaalia - Sloveenia mängus algas ka teine poolaeg ja seis ikka 0:0

67 minut - Zenjov oli lähedal oma teisele väravale. Keegi kaitsjatest sai jala vahele ja pall põrkab napilt üle värava. Eesti teenis kaks nurgalööki järjest, kuid tulu neist ei tõusnud

65 minut - vastased tegid kaks vahetust korraga

63 minut - Eesti koondise teine vahetus. Ats Purje sisse ja Sander Puri välja

59 minut - Põhja-iirlased kinkisid meile värava! Uskumatu mäng! Sander Puri lõi kõigepealt peaga posti, siis said vastaste kaitsjad palli oma valdusesse ja jäid sellega värava ette trikitama. Sergei Zenjov lihtsalt läks ja toksas palli puuri. Super! Eesti juhib 3:1

56 minut - külalised teenivad kolmanda nurgalöögi järjepanu. Kohati valitseb meie värava esisel korralik segadus. Viigivärava lõhna on õhus, kui nii jätkame

54 minut - Eesti koondis teenib oma esimese nurgalöögi. Kruglovi äärelt. Vassiljev annab, aga liiga madalalt

53 minut - Eesti koondises vahetus. Tipuründaja Jarmo Ahjupera puhkama ja Sergei Zenjov sisse

50 minut - Pareiko pidi pantri kombel hüppama ja kargama, et Eesti koondise eduseis püsiks. Põhja-iirlased on selgelt teravamalt ja hasartsemalt teist poolaega alustanud

49 minut - Eesti üritas kontraga. Kink läks taas kauglöögi peale välja, kuid seekord täiesti metsa

48 minut - külalised ründasid väga teravalt ja paaril korral jäid vastaste löökide järel palli teekonnale ette meie kaitsjad

Teine poolaeg algas

I POOLAEG (Eestile 2:1)

Poolaeg läbi. Fääri saared lõid kohtumises Serbiaga ühe värava tagasi ja ka seal on seis 2:1.

45 minut - Kink pääses veelkorra väga hästi löögile, kuid meeter väravast mööda

44 minut - Pall on teist korda Eesti koondise väravas, aga õnneks fikseeriti eelnevalt suluseis

43 minut - Kink üritas vastaste karistusalas palli üle väravavahi tõsta. Läks vähe kõrgele

40 minut - kolmas värav eestlastelt, aga seekord omaväravasse! Raio Piiroja kõksab palli Sergei Pareiko seljataha. Tuliselt kahju, aga seis on 2:1

39 minut - Taavi Rähn teenis keskväljal kollase kaardi ja peab nüüd järgmise mängu vahele jätma

37 minut - külalised on ehmatusest üle saanud ja üritatakse ka rünnakuid üles võtta

Serbia juhib Fääri saarte vastu 2:0, Itaalia - Sloveenia seni 0:0

32 minut - Tarmo Kink duubeldas!!! Eesti on loetud minutitega saanud 2:0 eduseisu. Kingilt taaskord fantastiline löök umbes 30 meetrilt.

29 minut - Martin Vunk viib Esti juhtima! Karistusala joonelt täpselt alla nurka. Väravavahil võimalust polnud. Vungi esimene värav koondises

27 minut - esimene nurgalöök põhja-iirlastele. Pareiko jääb nurgalöögil olukorra peremeheks

24 minut - karistusala joonelt pääses löögile Niall McGinn. Ei midagi ohtlikku

23 minut - põhja-iirlastel umbes 25 meetrilt karistuslöök, õnneks raksatab pall müüri. Aga külalised ründasid päris teravalt

21 minut - kombinatsioon Rähn-Ahjupera-Vunk tekitas päris ohtliku olukorra. Väravavaht jõudis õigel ajal vastu

20 minut - Kink proovis 30 meetrilt lüüa. Kõvasti mööda, aga selge see, et proovima peab

17 minut - käib võitlus keskväljal, söödu täpsus jätab mõlemal poolel soovida

Meie grupis mängivad hetkel ka Serbia ja Fääri saared. Serblased on läinud kodus juba 6. minutil juhtima 1:0.

13 minut - Kruglovi tsenderdus vasakult äärelt läks üle jala ja teadagi kuhu... Seni pole tehtud veel ühtegi lööki väravale, pole ka nurgalööke

11 minut - Eesti karistusalas kukkus David Healy, aga vile vaikib ka seekord

7 minut - Sander Puri viskus vastaste karistusalas pikali, aga kohtuniku vilet ei järgne. Telekommentaator Indrek Zelinski sõnul mingit penaltit polnud, liiga kerge kukkumine

5 minut - külalised üritasid vasakult äärelt, teenitud karistuslöök sai meie kaitsjate poolt klaaritud

4 minut - midagi ohtlikku sündinud pole, pall enamjaolt keskväljal

Palli panid mängu külalised

Kohtunikebrigaad on Rootsist, väljakukohtunikuks Daniel Stalhammar. Tänane kohtumine on Eestile käesolevas valiktsüklis viimaseks kodumänguks, võõrsil kohtutakse veel 7. oktoobril taaskord Põhja-Iirimaaga.

Eesti algkoosseis: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Taavi Rähn, 4-Raio Piiroja, 15-Ragnar Klavan, 7-Sander Puri, 14-Konstantin Vassiljev, 13-Martin Vunk, 5-Dmitri Kruglov, 9-Tarmo Kink, 18-Jarmo Ahjupera.

Varus: 22-Artur Kotenko, 19-Karl Palatu, 21-Andrei Stepanov, 20-Kaimar Saag, 11-Ats Purje, 23-Taijo Teniste, 10-Sergei Zenjov.

Vaata galeriid fännide minekust staadionile:

Eelinfo:

Eesti hoiab alagrupis hetkel 10 punktiga neljandat kohta. Tabeli liidril Itaalial on 19 punktiga edasipääs kindel.

Teisest kohast eraldab Eestit hetkel vaid üks punkt. Sama arvu mänge pidanud Sloveenial on 11 punkti. Ühe kohtumise vähem pidanud Serbial samuti 11.

Serbia kohtub täna Fääri saartega, Sloveenia Itaaliaga.

"Koht kahe parema seas on võimalik ainult siis, kui me homme õhtul oleme edukad. Keskenduda tuleb sellele. Mida see kaasa toob, on juba järgmine asi. Ma ei arva, et me tabelisse vaadataes mängiksime paremini või halvemini. Nii või naa üritame teha kõik, mis võimalik, et olla igas mängus edukad," ütles koondise peatreener Tarmo Rüütli.

Kas Eesti suudab edasipääsu lootused Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile säilitada?