Jõulumäe Rattamaratoni põhisõidu start antakse pühapäeval 14. augustil kell 12:00 Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Jänksi lastesõidud algavad tund aega varem, kell 11:00 ning 25 km pikkune AXA poolmaraton stardib kell 12:45.

Korraldajate sõnul on Jõulumäe Rattamaratoni rada suures osas samasugune kui mullu, kuhu rajameistri poolt on siiski lisatud ka üllatuslõike ja põnevaid uuendusi. Ilmaprognoos lubab nädalavahetusel Pärnumaale sooja ilma (22-25 kraadi), kuid võib esineda hoovihma ja äikest.

Jänksi lastesõitudes stardivad 300 meetrisele ringile esmalt kõige väiksemad osalejad. Seejärel ühe kilomeetri pikkusele ringile vanuseklassid 8-10 ning kõige lõpuks läbivad kaks korda kilomeetrist ringi 10-aastased poidid ja kuni 12-aastased poisid ning tüdrukud. Jõulumäe rattamaratoni detailne rajakirjeldus, sh ajakava ning Jänksi lastesõitude rajakaart on ära toodud estoniancup.ee veebilehel.

Jõulumäe Rattamaratoni eel juhib Elioni Rattamaratonide sarja individuaalses üldarvestust Caspar Austa 7475 punktiga Raido Kodaniporki ja Erki Pütsepa ees, kes kaotavad liidrile vastavalt 13 ja 14 punkti. Naiste individuaalse punktiarvestuse liider on Ivika Lainevee ja AXA Poolmaratoni üldliider on Ekke-Kaur Vosman. Jänksi lastesõitude kuni 12-aastaste tüdrukute ja poiste arvestuses on kõige enam punkte kogunud, ja lähevad rajale kollases liidrisärgis, Karmo Kutser ja Merili Sirvel.

Pärast Elion Estonian Cup viit senitoimunud etappi juhib Arctic Sport Club meeskond Extreme Sport’i ees. Naiskondlikus arvestuses on võrdselt punkte Rakke Fuji/Expert ja TÜ Akadeemilise Spordiklubi naiskonnal. Kokku osaleb Elioni-sarjas tänavu 104 võistkonda.