Unistuste finaaliks tituleeritud mängu alustas energilisemalt United, kuid pärast kümnendat mänguminutit haaras ohjad Barcelona.

27. minutil pääses Pedro vabalt paremalt poolelt värava ette ning lõi Lionel Messi söödust Barcelona 1-0 juhtima. Kõigest viis minutit hiljem avanes Unitedil võimalus mäng viigistada ning Wayne Rooney värava järel oli seis 1-1.

Teisel poolajal jätkasid mängu dikteerimist hispaanlased ning pidev pressing kulmineerus Lionel Messi kauni väravaga. Argentiina supertähele oli see 12. tabamuseks sel turniiril ning sellega kordas ta Ruud van Nistelrooy rekordit.

69. minutil vormistas mängu David Villa, kes kaunilt üle Edwin Van der Sari palli väravasse tõstis.

Mängu käik: Barcelona 3-1 Manchester United

Avavaärava löönud Pedro vahetab välja Afellay.

Kohtunik lisas kolm minutit lisaaega.

88. minutil vahetab meeskonna kapten Carlos Puyol Dani Alvesi välja.

Seydou Keita vahetab David Villa välja.

86. minutil teenib Barcelona väravavaht Valdez viivitamise eest kollase kaardi.

85 minutit mängitud.

Nani saab löögile, kuid pall lendab väravast mööda.

80 minutit mängitud.

Valencia tõmbab Messi maha ning saab kollase.

David Villa mängib karistusalas käega, kuid kohtunikud seda ei märka.

76. minutil vahetab Michael Carrick välja ning sisse tuleb vanameister Paul Scholes.

75 minutit mängitud.

Messi annab imelise söödu Xavile, kuid hispaanlane ei ole selleks valmis.

69. minutil lööb David Villa kaunilt üle väravavahi palli sisse ning viib Barcelona 3-1 juhtima.

69. minutil vahetab United Fabio välja. Mängu tuleb Nani.

Unitedi mängus on selge mõõn.

Milline võimalus Barcelonal, kuid kolmekesi suudetakse värava ees pall puterdada.

Messi paneb uuesti peale. Seekord Van der Sar tõrjus.

61. minutil teenib Carrick kollase.

60. minutil tõmbab Dani Alves keskväljal Evra maha ning teenib kollase kaardi.

Barcelona on võtnud mängus täieliku kontrolli.

55. minutil lööb Lionel Messi 20-meetrilt peale ning löök on imetäpne. Argentiina staar on nüüd Meistrite liigas löönud 12 väravat, mis on rekordi kordamine!

Messi saab siseküljega löögile, kuid Evra saab palli puhtaks. Barcelona teenib nurgalöögi, pall mängitakse oma väljakupoolele.

50 minutit mängitud.

Barcelona on teist poolaega energilisemalt alustanud. Hispaanlased saavad kahel korral järjest pealelöögile, kuid Unitedi jalad on vahel. Barcelona on teeninud teisel poolaajal kaks nurgalööki.

I poolaeg: Barcelona 1-1 Manchester United (27. minut Pedro; 34. minut Rooney)

Barcelonal on jälle võimalus, kui Messi annab sarnaselt esimesele väravale söödu paremale Villale. Villa söödab värava ette, kuid Messi pallini ei jõua.

40 minutit mängitud.

Iniesta saab kaugelt löögile, kuid pall lendab täpselt Van der Sari käte vahele.

Messi mängib palli kaunilt Xavile, kuid hispaanlane lööb väravast mööda.

34. minut: Rooney mängib kaunilt karistusalas Giggsile ning vanameister annab ilusa söödu ning ründaja ei jäta võimalust kasutamata. Seis viigis 1-1.

30. minutit mängitud.

27. minutil lööb Pedro Xavi söödust värava ning Barcelona asubfinaali 1-0 juhtima.

25 minutit mängitud.

ManU kaotab enda väljakupoolel palli. Messi jõuab väravale lähedale, kuid puterdab palli.

Teisel poolel söödab Rooney Parkile, kuid midagi ohtlikku ei sünni.

Iniesta ning Messi viivad palli karistusalasse, kuid Vidic lööb palli puhtaks.

20 minutit mängitud.

David Villa saab kaugelt pealelöögile, kuid pall lendab napilt väravavast mööda. United on sügavale kaitsesse surutud.

Nüüd kontrollib mängu Barcelona. Iniesta liigub karistusala nurgani, kuid sööt läheb pikalt ette.

15 minutit mängitud.

Hispaanlased saavad ilusti karistusalasse ning heade söötudega jõutakse löögile, kuid Pedro eksib värava ees.

Barcelona on viimased minutid palli kontrollinud, kuid midagi ohtlikku sündinud ei ole.

10 minutit mängitud.

Barcelona saab nüüd ilusti rünnakule. Villa saab löögile, kuid kaitse jalg on ees. Hispaanlased saavad esimese nurgalöögi.

Rooney saab pika söödu ette, kuid Valdes jõuab pallini varem. Barcelona on väikse surve all.

Hernandez jääb teist korda suluseisu. Barcelona pole veel rünnakut üles võtnud.

Esimesel mõnel minutil on agressivsemalt alustanud Manchester United. Viie minuti jooksul siiski midagi suurt juhtunud ei ole.

Algkoosseisud:
Manchester United:
1-Edwin van der Sar; 20-Fabio, 5-Rio Ferdinand, 15-Nemanja Vidic, 3-Patrice Evra; 25-Antonio Valencia, 16-Michael Carrick, 11-Ryan Giggs, 13-Park Ji-Sung; 10-Wayne Rooney, 14-Javier Hernandez. Vahetuses: Kuszczak, Smalling, Fletcher, Scholes, Anderson, Nani, Owen.

Dimitar Berbatov jäi ManU koosseisust täiesti välja!

Barcelona: 1-Victor Valdes; 2-Daniel Alves, 3-Gerard Pique, 14-Javier Mascherano, 22-Eric Abidal; 16-Sergio Busquets, 6-Xavi, 8-Andres Iniesta; 17-Pedro, 10-Lionel Messi, 7-David Villa. Vahetuses: Olazábal, Puyol, Keita, Afellay, Correia, Thiago, Bojan.

Vigastatud Puyoli asemel alustab Barcelona keskkaitses Mascherano!

------------------------------------

Mõlemad meeskonnas kohtusid ka 2009. aasta finaalis. Tol korral jäid peale hispaanlased, võites 2-0.

Barcelona ning Manchester United on kohtunud kümnel korral. Mõlemad klubid on võidurõõmu tunda saanud kolmel korral, neljal korral on mängitud viiki.

Barcelona, kes on turniiril löönud parimana 27 väravat, peab tänama eelkõige Lionel Messit, kelle arvel on neist 11. Teda lahutab Ruud van Nistelrooy turniiri rekordi kordamisest vaid üks tabamus.

Unitedi vanameistrist Ryan Giggsist sai poolfinaalivõidus Schalke üle turniiri ajaloo vanim värava löönud mängumees.

Eeldatavad koosseisud:

FC Barcelona (4-3-3): Valdes, Dani Alves, Mascherano, Pique, Puyol, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro, Messi, Villa

Manchester United (4-4-1-1): Van der Sar, Fabio, Vidic, Ferdinand, Evra, Valencia, Giggs, Carrick, Park, Rooney, Hernandez.

Avalda arvamust. Kumb meeskond pälvib klubijalgpalli hinnatuma tiitli?