Evelin Ilves sõnas, et lapse arengul on tähtsal kohal nii pühendumine õppetööle kui ka tegelemine spordiga. „Kindlasti ei tohi spordi pärast õppimine unarusse jääda, aga ka vastupidi. Seepärast on mul hea meel tunnustada tänavusi noore preemia saajaid, kes jõuavad spordi kõrvalt õppida lausa viitele," lisas Evelin Ilves.

Noorte sportlaste nimel kõnelenud Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli purjetaja Sten Christian Taal tänas preemia väljaandjat ja rahastajat, Nordea Panka. „See on ainulaadne preemia, mida antakse võrdselt heade tulemuste eest nii spordis kui õppetöös. See pole meie jaoks lihtsalt järjekordne auhind -  see motiveerib meid veel rohkem pingutama," lisas Taal.

Nordea on tunnustanud noori sportlasi 2009. aastast alates, sest pangal on hea meel toetada andekate sportlaste püüdlusi saada tipptegijateks. Nordea Pank Eesti juht Vahur Kraft toonitas, et kui tahta spordis head tulemust teha, on väga oluline meeskond ja need väärtuslikud inimesed, kes on aidanud noortel tublideks ja tugevateks kasvada ning suurepäraseid tulemusi saavutada. „Seega ärge unustage kunagi oma innustajaid ja toetajaid, sest hea tulemus ja uued võimalused sünnivad ikka koostöös," lisas Kraft.

Õed Nanette Christine (sündinud 2002) ja Naomi Charlotta (sündinud 2000) Anderssonid on Tartu iluuisuklubi „Tritsutajad" iluuisutajad. Mõlemad tüdrukud on väga töökad ja visad sportlased, neil on kindel soov spordis edeneda - talent, oskused ja tahe viivad neid ka edasi. Õed õpivad Tartu Katoliku Koolis ja nende õpitulemused on silmapaistvalt head. Noore sportlase preemiat kasutavad nad võistluskulude katmiseks.

Sten Christian Taal (sündinud 1994) on Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli purjetaja. Sten Christian on noor ja motiveeritud sportlane, kellel ei kannata hobi pärast ka õppimine. Ta õpib Viimsi keskkooli 10. klassis ja on lõpetanud kõik klassid kiituskirjadega. Sten Christian on Eesti koondise liige, purjetamine on tema kirg. Preemiat kasutab Sten Christian võistlusvarustuse uuendamiseks.

Elisabeth Egel (sündinud 2000) tegeleb ujumisega alates 2005. aastast ning peaaegu kohe hakkas ta ka osalema Eestis korraldatavatel puuetega inimeste ujumisvõistlustel. Elisabeth on sügava nägemispuudega aga vaatamata sellele õpib ta Vanalinna Hariduskolleegiumis tavaklassis, lisaks õpib muusikakoolis klaverit ja keeltekoolis inglise keelt. Preemiat kasutab Elisabeth sõiduks rahvusvahelistele meistrivõistlustele Saksamaale.

SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemia on mõeldud kuni 21-aastasele väga heade õpitulemustega õppivale noorele, see on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude katteks. Preemiat rahastab Nordea Pank ja seda antakse välja kaks korda aastas - aprillis ja novembris. Noore sportlase preemia suurus ühe saaja kohta on kuni 3195 eurot (50 000 krooni, ülekande tegemisel arvestatakse täpse vahetuskursiga). Preemiat antakse välja neljandat korda.