Messi 77, 86
Vaata väravaid SIIT

Mängu käik:

II poolaeg:

Mäng on lõppenud 2:0 Barcelonale. Madridi Real peab nädala pärast Barcelonas korda saatma väikese ime, et finaali jõuda.

86. minut: Messi lööb 2:0! Argentiinlane mängib neli Reali kaitsjat üle ja lööb Casillasele püüdmatult tagumisse nurka!

77. minut: Lionel Messi lööb 1:0 Barcelonale! Argentina vutiäss sai paremalt äärelt Afellaylt suurepärase söödu värava ette ja suunas palli väravasse. See on juba Messi kümnes värav sel hooajal Meistrite liigas.

74. minut: Real saab karistuslöögi. Ronaldo lööb 33 meetrilt kõrgelt üle.

71. minut: Barcelona vahetab: Pedro asemele Afellay.

68. minut: Xavi hea sööt Villale ja hispaanlane põrutab peale. Casillas päästab Reali. Pall jõuab Pedroni, kelle pealöök lendab napilt mööda!

66. minut: Ronaldo pääseb Reali karistuslöögi järel peaga löögile. Pall lendab üle värava.

65. minut: Mourinho eemaldatakse õiendamise eest tehnilisest alast. Portugallane saadetakse tribüünile.

62. minut: Real jääb vähemusse! Pepele punane, sest sõitis jalatald ees Alvesile sisse.

Adebayori sekkumine on muutnud Reali mängu märksa ohtlikumaks.

56. minut: Mascherano jääb hiljaks ja sõidab Pepe pikali. Kollane kaart argentiinlasele.

52. minut: Ramos takistab Messit määrustevastaselt. Kollane kaart tähendab, et Ramos ei saa poolfinaali kordusmängus osaleda.

49. minut: Segadus Barcelona karistusalas ja Ronaldo pääseb löögile. Pall takerdub Puyoli jalgadesse.

46. minut: Barcelonal kohe esimene võimalus - Messi saab karistusalas palli, kuid pealelöök takerdub kaitsjatesse.

Real teeb esimese vahetuse: Özili asemele tuleb Adebayor.

Barcelona varuväravavaht Pinto on saanud punase kaardi avapoolaja lõpus toimunud kähmluse eest, kus andis Arbeloale kõrvakiilu.

I poolaeg:

Avapoolaeg on lõppenud 0:0. Enne riietusruumi suundumist toimub Barcelona ja Reali mängijate vahel suur sõnasõda. Ilmekas näide, kui palju on täna kaalul.

45. minut: Alves saab Di Mariale tehtud vea eest kollase. Ronaldo ülikauge karistuslöök lendab müüri. Karistuslöögi jätkuolukorrast lööb Ronaldo uuesti peale ja Valdes pillab palli enda ette. Özil on esimesena jaol, kuid Valdes tõrjub. Kohtunik fikseerib Özilile ka suluseisu.

41. minut: Villa teenib Barcelonale nurgalöögi. Reali kaitse lööb karistusala puhtaks.

40. minut: Mängu esimene kollane - Arbeloa saab kaardi Pedroga võitluse eest.

37. minut: Di Maria kukub võitluses Alvesiga ja kohtunik määrab Realile vasakus nurgas karistuslöögi. Videokordus näitab, et Di Maria kukkus väga kergelt. Ronaldo põmmutab karistuslöögi müüri.

35. minut: Real teenib karistuslöögi. Terav tsenderdus värava ette. Pall jõuab Barcelona kaitsjast Valdesi kätte.

Pool tundi mängitud. Kohtumise kaks ohtlikumat olukorda on suutnud luua Barcelona (Villa ja Xavi pealelöögid).

24. minut: Messi ja Xavi harutavad Reali kaitse lahti ning argentiinlase hea söödu järel pääseb Xavi karistusalast löögile. Casillas tõrjub. Väga ohtlik olukord.

19. minut: Real saab mängu esimese nurgalöögi. Midagi ohtlikku ei teki.

10. minut: David Villa murrab paremalt äärelt karistusala joonele ja lööb peale. Pall lendab napilt väravast mööda!

8. minut: Barcelona valdab rohkem palli, kuid midagi ohtlikku sündinud ei ole.

3. minut: Xavi sooritab kauglöögi, kuid Iker Casillase jaoks see probleeme ei põhjusta.

Mäng on alanud Madridis.

Algkoosseisud:

Madridi Real: 1-Iker Casillas; 17-Alvaro Arbeloa, 18-Raul Albiol, 4-Sergio Ramos, 12-Marcelo; 3-Pepe, 14-Xabi Alonso, 10-Lassana Diarra; 23-Mesut Özil, 7-Cristiano Ronaldo, 22-Angel Di Maria.

Barcelona: 1-Victor Valdes; 2-Daniel Alves, 3-Gerard Pique, 14-Javier Mascherano, 5-Carles Puyol; 16-Sergio Busquets, 6-Xavi, 15-Seydou Keita; 17-Pedro, 10-Lionel Messi, 7-David Villa.

--------------------

Barcelonal on tõestamist küllaga, kaotati ju eelmine nädal Realile Hispaania karikas.

Lisaks Reali karikavõidule on meeskonnad mänginud sel hooajal kaks kohtumist: hooaja alguses kaotas Real Barcelonale 5:0 ning hiljuti mängisid meeskonnad koduses liigas 1:1 viiki.

Real peab mängule minema ilma põhikaitsjate Sami Khedira, kes on vigastusega kimpus ja Ricardo Carvalho'ta, kes peab kaartide tõttu mängu vahele jätma.

Reali jaoks rõõmustav uudis on kindlasti kaua eemal olnud Kaka ning Gonzalo Higuaini tõusvad vormid. Viimases liigamängus Valenciaga, mille Real 6:3 võitis, lõid mehed vastavalt kaks ja kolm väravat.

Ka Barcelonal on probleeme kaitses, sest mängus ei tee kaasa Maxwell ja Gabriel Milito. Samuti ei ole kindel, kas Carles Puyol on piisavalt vormis põhikoosseisus alustamiseks. Lisaks on vaevlenud vigastustega ka Eric Abidal ja Adriano.

Suurimaks löögiks on Andres Iniesta eemalejäämine, mis selgus alles eile.

Barcelona poolelt toob positiivsust David Villa, kes on uuesti väravatelainele sattunud.

Madridi Real on Barcelona Meistrite liiga poolfinaalist välja löönud kahel korral - 1960. aastal ning 2002. aastal. Mõlemal korral tuldi ka tiitlivõitjateks.

Põnev saab ka olema maailma kahe suurimapalgalise ja tõenäoliselt ka parima jalgpalluri Ronaldo ja Lionel Messi vaheline duell.