Rock otsustas mängu saatuse kolmanda veerandiga, mis võideti koguni 22:7. Enne viimast kümmet minutit oli tartlaste edu juba turvaline 60:38.

Rocki resultatiivsemad olid Janar Talts 16 ja Callistus Eziukwu 14 punktiga. Gert Dorbek tõi koguni 25 pallikaotust teinud Kalevile 13 punkti. Lisaks suutsid kalevlased 16-st kaugviskest sisse visata vaid kaks (12,5%).

Tänases esimeses poolfinaalis alistas Lietuvos rytas 82:63 Ventspilsi.

Rock mängib leedulastega esikohale laupäeval kell 20:45. Pronksimäng algab kell 18:15.

Rock-Kalev mängu käik:

I VEERANDAEG

Algkoosseisud:

TÜ/Rock - Tsintsadze, Allingu, Kurbas, Eichfuss, Eziukwu
Kalev/Cramo - Arbet, Keerles, Dorbek, Sokk, Krabbendam

1.30 mängitud - Mõlemal meeskonnal mängust üks korv kirjas. Kalev/Cramo 3:2 peal, skoori teinud mängust Keerles ja Allingu.

2.25 mängitud - Vihane Aivar Kuusmaa võtab aja maha. Kalev peale 5:4. Skoori teinud Arbet pealtpanekust ja Allingu Tsintsadze suurepärasest eeltööst.

3.30 mängitud - Krabbendam viib Kalevi ette 7:4.

4.30 mängitud - Eichfuss Tsintsadze söödust 6:7 ja siis Kurbas hirmsa õhulennuga alley-oop 8:7 tartlastele.

5.15 mängitud - Tsintsadze tegi ka ise skoori 10:7. Gert Dorbek teeb just mängu tulnud Rain Veideman´ile üks-null. Veaga sisse ja vabavise ka kotis 10:10.

6.15 mängitud - Dorbek ja Talts vahetavad täpsete kolmestega. Rock peal 15:13.

6.30 mängitud - Toome vabavisetest seis tasa 15:15.

7.10 mängitud - Tanel Soku vabakatest Kalev 17:15 ees.

7.50 mängitud - Saks kasvatab pealinna klubi edu 19:15 peale. Talts vastab aga kolmesega ja taas vaid punkt vahet 19:18.

8.45 mängitud - Tanel Soku keskpositsiooniviskest Kalev ette 21:18.

Talts teeb veerandaja viimasel minutil rünnakul oma teise vea. Kalev/Cramo võidab veerandaja 21:18.

II VEERANDAEG

Tartlased alustavad veerandaega veaga rünnakul, seekord patustajaks Vallo Allingu, kellel juba kolm viga.

Kuusmaa võtab Toome pingile ja Kalevi keskmängija saab treenerilt valesöödu eest korraliku sõimu.

11.45 - mängitud - endine Rocki mees Kristjan Kitsing teeb ebasportliku vea. Sten Sokk realiseerib vabavisked ja tartlased vaid punktiga maas 20:21. Rocki rünnakul fikseeritakse jällegi viga ründavale meeskonnale, lühikese ajaga juba kolmas. Seekord patustajaks Eziukwu. Rahvas laseb saalis vilet. Sten Sokk treenerite vihapurske saatel puhkama ja Tsintsadze mängu.

13.40 mängitud - Sokk ja Arbet kasvatavad Kalevi eduseisu 25:21 peale.

14:00 mängitud - Kurbas korvi alt 23:25.

14.20 mängitud - Talts võrdsustab mänguseisu vasaku poolhaagiga 25:25. Kuusmaa võtab selle peale aja maha.

15.00 mängitud - Krabbendam upitab sisse Keerlese mööda läinud viske 27:25.

16.00 mängitud - Rain Raadiku ja Tanel Kurbase tabamuste järel Tartu taas viigisadamas 30:30. Eziukwu hiilgab samal ajal blokeeringutega.

17.00 mängitud - Kalevil peataolek ja Rock kolmega peal 33:30. Korv Eziukwult ning vabavise Eichfussilt.

17.40 mängitud - Tanel Sokk sai juba neljanda vea. Kalevi põhimängujuht takistas määrustevastaselt Rain Veidemani. Rocki värske täiendus tabas ühe vabaviske ja seisuks 34:30.

18.00 mängitud - Kalev läks maa-alasse, aga ei aidanud. Eziukwu kasvatab vahe 36:31 peale.

Poolaja lõpetab viimase sekundi tabamusega Janar Talts ja pikale puhkusele minnakse Rocki eduseisul 38:31. Seisult 26:30 lõpetas Rock poolaja 12:1 spurdiga.

Taltsi panus avapoolajal 12 punkti, Kurbas lisas tartlastele 6 punkti. Kalev/Cramo poolel 9 punkti Gert Dorbekult, 7 punkti Tanel Sokult.

Pisut statistikat - Laud Kalevile 19-13, pallikaotusi samuti Kalevi "kasuks" 13-8. Tsintsadzel 6 res.söötu, Eziukwul 4 blokki.

III VEERANDAEG

22.00 mängitud - Rock Tsintsadze ja Eichfussi tabamuste järel peal 42:34.

23.00 mängitud - Allingu ja Toome lisavad punkte korvialusest tsoonist 44:36. Sokk vähendab Kalevi kaotusseisu kuu punkti peale 44:38.

25.00 mängitud - Tsintsadze söödust kasvatab Eichfuss Rocki edunumbrid 46:38 peale. Eziukwu paneb palli uhkelt pealt ja esmakordselt vahe kümme punkti 48:38.

Arbet sai neljanda vea. Keerles lendas palli päästes ajakirjanike laudade sekka. Õnneks kõik terved. Aga Rock on hoogu sattunud ja juhib juba 51:38.

26.50 mängitud - Rain Raadik kasvatab vahe 53:38 peale. Kas Kalev saab sauna?

28.45 mängitud - Taltsilt veel korv ja vahe juba 19 punkti. Kalevi rünnak on olematu, punkte ei kogune üldse.

Raadiku täpne kaugvise teeb veerandaja lõppnumbriteks 60:38. Uskumatu pööre on toimunud mängu ja tundub, et võitja saatus on otsustatud. Veerandaeg Rockile 22:7.

IV VEERANDAEG

Talts alustab veerandaega pealtpanekuga ja Kalev vajub üha rohkem sohu.

32.30 mängitud - Kalevi järjekordne pallikaotus Toome esituses ja praaki on kogunenud uskumatult palju. Rock peal 62:38.

33.20 mängitud - Gert Dorbek tõi Kalevile lõpuks 2 punkti juurde. Pealinna klubi oli kuival pea-aegu 10 minutit!!!!!!!!!!!!!!!!!!

35.00 mängitud - Viienda vea saanud Vallo Allingu lahkub väljakult publiku aplausi saatel. Rocki edu 65:44.

36.00 mängitud - Vilemees Suslov tegi tagasijooksul imelise tagurpidi kukerpalli ja oli imeväel jalgadel tagasi. Kukkumise põhjustanud Kuusmaa tunnustas "trikimeest"!

37.00 mängitud - Rocki triumfist ei ole enam palju puudu. Tasapisi tulevad platsile pingimehed, tartlased peal 67:49.

38.30 mängitud - Kalevil 54 punkti koos, korv Orulalt. Kohe vastab aga pealtpanekuga Rain Raadik ja Rockil punkte 71.

Kohtumine lõppes Rocki võiduga 73:54.