1. Kas on lootust, et Tammekast saab lähitulevikus profimeeskond. Kas te ei karda, et Tammeka noor, talendikas koosseis amatööridena jätkamisel lähiaastatel laiali läheb?

Ma arvan, et lootust ikka on. Minu nägemuses peaks meeskond saama tasustatud, muidu võib tõesti juhtuda olukord, kus olemasolev meeskond lihtsalt laguneb. Kuigi minu võimuses ei ole siin midagi muuta, olen sel teemal vestelnud klubi juhtidega ja nad mõistavad, et kui tahetakse teha samm edasi peab selles valdkonnas midagi muutuma.

2. Kui Tammeka praegused noored saaksid enam vähem korralikku palka, kas nendega oleks võimalik mõne aasta pärast medalitele mängida või ei? Kas selle hooaja algusega saate rahul olla? On plaan ületatud või just see mida lootsite? Millise mängijaga Eestist oleks soov oma meeskonda tugevdada? On Tartus tunda, et kohalik võim ka jalgpallist huvitub või käib pall ainult korvpalli ümber?

Kui suudetakse olemasoleva meeskonna tuumik koos hoida ja luua neile treenimiseks, mängimiseks ja äraelamiseks normaalsed tingimused siis on medalitele mängimine lähiaastatel täiesti reaalne.

Hooaja algusega olen väga rahul ja kõik kulgeb normaalset rada pidi. Meeskonnal on tahtmist ja eneseusku, et nad võivad mängida nagu võrdne võrdsega kõigi meeskondadega Eestis. Eestis on palju mängijaid, keda näeks hea meelega Tammekas mängimas. Kohaliku võimuga pole eriti suhelnud, aga loodan, et suhtlemine tiheneb ja nende huvi jalgpalli vastu kasvab.

3. Millal näeme mõnda Eesti klubi Meistrite liiga alagrupimängudel?

Kuna praegune Meistrite liiga kvalifikatsioonisüsteem soosib nõrgemate jalgpalliriikide meistreid, siis ma arvan, et iga aasta on see võimalus olemas, kui natukenegi loosiga ka veel veab.

Klubid ei saa muidugi ainult loosiõnnele lootma jääda vaid peavad rohkem ja targemalt investeerima kvaliteetsematesse mängijatesse.

4. Millist meeskonda pakute MM-i võitjaks? Ja millised väiksematest/paberil nõrgematest võivad teie arvates üllatada?

Ma arvan, et MM-i karikas jääb Euroopasse. Ja võitjat tuleb otsida Inglismaa, Itaalia, Saksamaa või Hispaania hulgast. Üllatajaks sel turniiril pakuks Serbiat.

5. Kellele rohkem kaasa elate, kas oma endisele klubile, kus mängisite, st. Flora või siis Levadiale, kus treenerina töötasite?

Mul on palju sõpru mõlemas klubis ja jälgin nende käekäiku, aga praegusel hetkel elan ma kaasa Tammekale.

6. Tundub, et Eesti pääs MM või EM-finaalturniirile on iga aastaga mängukvaliteeti vaadates kättesaadavam, kuidas kommenteerite?

Eesti koondis on teinud häid etteasteid ja kogunud tähtsaid punkte kvalifikatsiooniturniiril, kuid Eesti sugusel väike riigil on finaalturniirile jõudmiseks peale heade etteastete vaja ka palju asjade sobivat kokkulangevust. Loosiõnne, head mängude kalendrit, tugevate alagrupivastaste kriisi ja veel mõnda üllatajat gruppis kes rööviks punkte soosikutelt.

7. Kuidas olete Tartu eluga harjunud? Mis on suurimad erinevused võrreldes Tallinna eluga?

Tartu eluga olen harjunud.Tartus on elutempo rahulikum kui Tallinnas ja distantsid on väiksemad, vahel pole autot mittu päeva kasutanud sest igalepoole saab ka väikese jalutuskäiguga kiiresti kohale.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid